VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

13/05/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – zapraszam do modlitwy

3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski

4. W przyszłą niedzielę 21 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o Ich Rodzicach.

- spowiedź przed I Komunią św. w sobotę 20 maja od godz. 16.00 – 17.00

- za tydzień składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

5. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

6. W czwartek po Mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

- W czwartek 18 dzień miesiąca – nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

7. W piątek 19 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami – po nabożeństwie majowym rozdanie indeksów.

- W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W sobotę 20 maja, 23 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Jana Wątroby – pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu  Biskupie.

9. W niedzielę 28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Rocznica I Komunii Świętej.

- spotkanie Dzieci rocznicowych w czwartek 25 maja po Mszy św.

- spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek 26 maja o godz. 17.00

10. W dniu 27 maja 2023 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

- wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii

11. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 9.30 Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

12. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,00, 12.00, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Zofia Walat, Jadwiga i Franciszek Ożóg

(3) + Krystyna Mendak – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Ewy i Stefana – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(2) Gr. + Zdzisław Dróżdż – poza parafią

(3) + Krystyna Mendak – od Barbary i Krzysztofa Gancarz z rodziną – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Stefana i Ewy – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Józef Obara – od Barbary i Krzysztofa z rodziną

(3) + Krystyna Mendak – od Adama Jakubowskiego – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) O zdrowi i błogosławieństwo Boże, i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy (f)

(3) + Krystyna Mendak – od rodziny Witek – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Józef Obara – od Adama Jakubowskiego

(3) + Krystyna Mendak – od rodziny Witek – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marty i Jerzego Orzech w 35 rocznicę ślubu – od dzieci

(3) + Krystyna Mendak – od rodziny Wojciechowskich – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Przemka i Dominiki Dudek – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) + Marian Jastrząb (rocznica śmierci)

(3) + Krystyna Mendak – od rodziny Motyka – poza parafią

(4) + Mateusz Orzech – od Przemka i Dominiki Dudek – poza parafią

(5) + Henryk Dyrkacz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

12.00: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Dzieci przystępujących do I Komunii św.

16.00: + Bronisław Ruszel (17 rocznica śmierci)

W sobotę, 20 maja 2023 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu przyjmie trzech alumnów z piątego roku WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Parafia Świętego Krzyża w Rzeszowie zaprasza do kościoła przy ul. 3-go Maja na noc adoracji i modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w poniedziałek, 15 maja br. o godz. 21.00 a zakończenie we wtorek, 16 maja br. celebracją Eucharystii o godz. 6.30.

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Ducha nie gaście”, która odbędzie się 18 maja 2023 r. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie o godz. 17.00. W programie wystąpienia na temat aktualności nauczania papieskiego, wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie i panoramy wybitnych postaci Podkarpacia. Zgłoszenia na adres mailowy: stowarzyszenie@lumenetspes.com lub telefonicznie do Instytutu do dnia 16 maja 2023 r. Wraz z konferencją odbędzie się promocja książki pt. „Ducha nie gaście” zawierającej artykuły na temat nauczania św. Jana Pawła II, wizyty w Rzeszowie i dzieł nawiązujących do spuścizny Papieża-Polaka.

Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.