VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

04/05/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – zapraszam do modlitwy.

2. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie – o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

3. We wtorek 7 dzień miesiąca po Mszy św. Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

4. W środę, 8 dzień miesiąca, Po Mszy św. Nowenna do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

- W środę po Mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

- W środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Patrona Polski

5. W piątek 10 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami – po nabożeństwie majowym rozdanie indeksów.

- W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W dniu 18 maja 2024 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

- deklaracje są dostępne przy wyjściu z kościoła

- wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii

Rozpoczęcie pielgrzymki:

-  6.00 – zbiórka pielgrzymów w kosciele

- 6.15 – błogosławieństwo pielgrzymów

- 6.30 –  wymarsz pielgrzymki

7. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Marzena Kopeć – od Chóru Parafialnego

(2) Gr. + Andrzej Michno – od sąsiadów – poza parafią

(3) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od Edwarda Małeckiego – poza parafią

(4) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Marii Cyma z rodziną –  poza parafią

(5) + Stanisław Kłonicki – od Agaty z rodziną z Medyni Głogowskiej –  poza parafią

(1) + Andrzej Michno – od córki Justyny z rodziną

(2) Gr. + Andrzej Michno – od Tadeusza Kuźniara z żoną – poza parafią

(3) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od Urszuli i Kazimierza Gancarz z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Kazimiery Krupczak z rodziną –  poza parafią

Środa – 18.00:

(1) + Stanisław Gancarz

(2) Gr. + Andrzej Michno – od Tomasz Kuźniara z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od koledzy i koleżanki żony Doroty z Agrohurt Rzeszów – poza parafią

(4) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Kazimiery Krupczak z rodziną –  poza parafią

(5) + Stanisław Kłonicki – od kolegi Józefa Kot  –  poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Marii i Ignacego w 15 rocznicę ślubu – od rodziców

(2) Gr. + Andrzej Michno – od Danuty Dziągwa – poza parafią

(4) Gr. + Stanisław Kłonicki – od rodziny Golonka –  poza parafią

(5) + Stanisław Kłonicki – od Krystyny i Józefa Porada –  poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Kacpra w 5 urodziny – od rodziców

(2) Gr. + Andrzej Michno – od Anny i Lucjana Bojda – poza parafią – koniec

(4) Gr. + Stanisław Kłonicki – od córki Heleny –  poza parafią

(5) + Stanisław Kłonicki – od Joanny i Waldemara Porada –  poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Magdaleny i Piotra Flis w 15 rocznicę ślubu

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od Aliny Walat z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Janiny Stawarz z Medyni Łańcuckiej –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Dominiki i Sławomira Porada –  poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Zofia i Emil Kędzior, Elżbieta Nowak

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od Wiesławy i Marka Michno – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od wnuka Piotra z rodziną –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od rodziny Marchlik –  poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Jana w rocznicę urodzin

Informacje diecezjalne!

W sobotę, 11 maja 2024 r. w Sokołowie Małopolskim Biskup Rzeszowski udzieli święceń diakonatu pięciu alumnom z WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00 Prosimy o modlitwę w intencji nowych diakonów.

W dniu 19 maja 2024r. odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Program Pielgrzymki:

16:30 – Przejście Pododdziałów

17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Wątroby

18:15 – Strażacka majówka”.

Parafia w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Diakonią Muzyczną zapraszają na koncert uwielbienia, który odbędzie się 12 maja o godz. 18:30 na przykościelnym parkingu. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć świadectwa działania Boga w codziennym życiu; koncert zakończy się wspólnym czuwaniem modlitewnym.

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie otwarte pt. „Katolicy w służbie dla społeczeństwa”. Spotkanie odbędzie się w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego w Rzeszowie w sobotę 11 maja 2024 r. Rozpoczęcie spotkania bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej w bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00.

Ogłoszenie społeczne:

W dniu 9 maja (czwartek) w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej o godz. 12.00 i 17.00, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące w jaki sposób otrzymać dotacje na programy: Czyste powietrze, Mój prąd, Moje ciepło. Więcej informacji na plakacie w gablocie