V Niedziela Zwykła 07.02.2021 r.

06/02/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021 r.

/do użytku wewnętrznego parafii?

1 Jutro 8 lutego Nowenna do św. Jadwigi

2. W czwartek 11 lutego, będziemy przeżywać XXIX Światowy Dzień Chorego.  Z tej okazji serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku. W czasie Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych – warunki przyjęcia tego sakramentu to: stan łaski uświęcającej, choroba lub podeszły wiek. Od godz. 16.30 można będzie skorzystać ze spowiedzi.

3. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu (21 lutego).

Szczegółowy program rekolekcji podam w następną niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Pietraszek.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Różaniec poprowadzi Róża św. Anny.

5. W tygodniu wspominamy:

- środa – św. Scholastyki

6. Msze św. w tygodniu: – 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) + Czesław Kokoszka – od cioci Heleny z Medyni Głogowskiej

(2) + Bronisław Szczur – od pracowników i podopiecznych Domu Seniora w Zaczerniu – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od wychowawczyni, koleżanek i kolegów Patrycji z byłej klasy 8 – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Joanny i Sylwestra, i córki Ani – od rodziny Chmiel

(2) + Bronisław Szczur – od  pracowników i podopiecznych Domu Seniora w Zaczerniu – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od siostry Teresy – poza parafią

(2) + Bronisław Szczur – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od rodziny Szura – poza parafią

(4) + Czesław Kokoszka – od Ewy i Jacka Kot z rodziną – poza parafią

10.30: + Janina Cyrek (3 rocznica śmierci)

16.00: ++ Stanisława (f) i Władysław, Czesław Ożóg

Informacji diecezjalne

W czwartek, 11 lutego br., w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy 29. Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek hasłem tego dnia uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. W tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin osób chorych w szpitalach i domach opieki. Punktem centralnym obchodów tego Dnia będzie Msza Święta w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej bazylice OO. Bernardynów o godz. 9. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.