V Niedziela Zwykła 05.02.2023 r.

03/02/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W środę 8 lutego Nowenna do św. Jadwigi Królowej. Zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

2. W sobotę 11 lutego będziemy przeżywać XXXI Światowy Dzień Chorego.  Z tej okazji serdecznie zapraszam w sobotę 11 lutego na Mszę św. o godz. 14.00 wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku. W czasie Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych – warunki przyjęcia tego sakramentu to: stan łaski uświęcającej, choroba lub podeszły wiek. Od godz. 13.30 można będzie skorzystać ze spowiedzi.

O godz. 13.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii.

Po Mszy św. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do salki parafialnej na mały poczęstunek.

Osobom, które miałyby problem z dotarciem do kościoła lub z powrotem do domu – zostanie zapewniony transport. Proszę wcześniej zgłosić.

4. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu (26 lutego).

Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany bliżej rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Uryniak.

5. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa.

6. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Moniki

- o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu:  17.00; sobota – 14.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 17.00:

(1) ++ Wiktoria i Szczepan Ożóg, i zmarli z rodziny

(2) Gr. + Bronisława (f) Lech  – poza parafią

(3) + Józef Obara (7 dzień po śmierci) – od syna Mariusza z rodziną – poza parafią

(1) ++ Julia, Franciszek, Józef Lech

Środa – 17.00:

(1) ++ Apolonia, Maria, Wawrzyniec Stawarz, Zofia Kuźniar

Czwartek – 17.00:

(1) ++ Zofia, Józef, Krystyna i zmarli z rodziny Pokrzywa

(2) Gr. + Bronisława (f) Lech  – poza parafią]

(3) + Henryk Dyrkacz (30 dzień po śmierci) – od żony – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) ++ Władysław i Janina Płatek, i zmarli z rodziny

Sobota – 14.00:

(1) O łaskę zdrowie i błogosławieństwo Boże, i opiekę Matki Bożej dla chorych z naszej parafii

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

(2) Gr. + Bronisława (f) Lech  – poza parafią

10.30: Dziękczynna za udana operację z prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, i powrót do zdrowia dla Heleny, i błogosławieństwo Boże dla lekarzy i pielęgniarek

16.00: ++ Agnieszka (rocznica śmierci) i Franciszek Lech

Ogłoszenie społeczne

Zarząd OSP w Wólce Podleśnej, zaprasza wszystkich Członków OSP w Wólce Podleśnej, na zebranie sprawozdawcze.

Zebranie, odbędzie się w dniu 11.02.2023r. (sobota) o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej.