V NIEDZIELA ZWYKŁA 04.02.2018 R.

03/02/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

 

1. Jutro wspomnienie św. Agaty – po Mszy św. poświęcenie chleba i soli

2. W czwartek 8 lutego Nowenna do św. Jadwigi – po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej

3. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego.  Z tej okazji serdecznie zapraszam w sobotę 10 lutego na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku. W czasie Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych – warunki przyjęcia tego sakramentu to: stan łaski uświęcającej; choroba lub podeszły wiek. Od godz. 16.30 można będzie skorzystać ze spowiedzi. Po Mszy św. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do salki parafialnej na mały poczęstunek.

4. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu (18 lutego) i potrwają do środy (21 lutego). Rekolekcje szkolne będą miały miejsce od 19-21 lutego. Szczegółowy program rekolekcji podam w następną niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Kot.

5. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Zofia Lech, Małgorzata Woś, Agnieszka Walat-Piechowska, Lucyna Kępa, Lucjan Bojda, Młodzież z KSM

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 416, 34, 26B, 179, 152A, 338, 97, 48, 59, 150A, 401, 408C, 10, 206, 15, 298, 124, 333, 359, 219

Bóg zapłać za złożone ofiary!

 8. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Zbigniewa w 65 urodziny i o błog. Boże dla dzieci i wnuków

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

(3) + Józef Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) ++ Irena i Jan Nowak

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

Środa 17.00

(1) + Teresa Grzesik – od córki z rodziną

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

(3) + Józef Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Czwartek  17.00

(1) ++ Jan, Stefan, Dariusz

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

Piątek  17.00

(1) + Tadeusz Lech – od brata Stefana z rodziną

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

Sobota 17.00

(1) O zdrowie i błog. Boże dla osób chorych i starszych z naszej parafii

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

(3) + Józef Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Niedziela

7.30 (1) ++ Maria i Antoni

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

10.30 Za Parafian

16.00 Dziękczynna z prośba o błog. Boże dla Emilii w 70 urodziny i o błog. Boże dla rodziny

 

Informacje diecezjalne

1 Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na rekolekcje „Ewangelia wyzwolenia” w dniach: 9- 11 lutego 2018r. do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek, 9 lutego o godz.18.00, a zakończą – w niedzielę po obiedzie. Wcześniejsze zgłoszenia prosimy kierować pod nr. tel. 17-854-48-87 lub 17-863-59-63. Istnieje możliwość dopłaty dla osób nie mających środków na pełne pokrycie kosztów rekolekcji. Prosimy o przywiezienie pościeli lub śpiwora.

2 W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego.  Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

3 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza 8 lutego na godz. 19.00 do auli DD Tabor na film „Węzły Życia” w cyklu Czwartkowe Rekolekcje Filmowe. Film opowiada o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem”, lecz fragmentem wielkiego Bożego planu. Wstęp wolny.

4 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 9-11 lutego 2018 r. na warsztaty ewangelizacyjne „Wiosna Kościoła: Jak ewangelizować parafię?”, które poprowadzi ks. Jan Kruczyński – dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Szczecińskiej w Witkowie Drugim, wieloletni współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego. Warsztaty są skierowane do liderów, odpowiedzialnych i członków wspólnot oraz osób, które pragną ożywić zaangażowanie w parafii, budować wspólnotę i głosić Ewangelię w swoich środowiskach. Koszt uczestnictwa 30 zł. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

5 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 11-16 lutego na rekolekcje „Fundament Ćwiczeń Duchowych”, które poprowadzi o. Mariusz Siódmiak SP – duszpasterz młodzieży i ojciec duchowny nowicjatu, odpowiedzialny za organizację nowopowstającej szkoły pijarskiej w Rzeszowie. Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak m.in.: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

6 W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

7 Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o modlitwę w tej intencji i podjęcie inicjatyw trzeźwościowych.

8 Teatr Studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na spektakl „Marcowy kawaler” na podstawie dzieła Józefa Blizińskiego. Przedstawienie odbędzie się sobotę, 17 lutego br. o godz. 16.00 w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie.

9 W dniach 23-25 lutego w domu rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Jest on adresowany do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny, przekazujący Kerygmat. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).