V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020 r.

28/03/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W tym roku nie będzie organizowana spowiedź wielkanocna w takiej formie, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Spowiedź odbywać się będzie w ramach własnej parafii.
W tym tygodniu spowiedź codziennie od godz. 16.00 – 17.30
Spowiedź odbywać się będzie w zakrystii – wejście od strony zakrystii.
Proszę do spowiedzi przychodzić w rękawiczkach i maseczce ochronnej.
Chcąc skorzystać ze spowiedzi, trzeba wcześniej telefonicznie umówić się na konkretną godzinę.
nr tel. 177714557
2 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek do różańca odmawianego o godz. 20.30 proszę dołączyć intencję o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja; do różańca odmawianego o godz. 20.30 proszę dołączyć intencję o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii.

Według decyzji Ks. Bpa Ordynariusza odwołane są zwyczajowe wizyty u chorych z okazji pierwszego piątku.
Do odwołania pozostaje zawieszona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Osoby, które potrzebowały by skorzystać z posługi sakramentalnej (spowiedź, namaszczenie chorych) ze względu na pogarszający się stan zdrowia, proszę zgłaszać telefonicznie.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00 – nie będzie zmiany tajemnic różańcowych, zachęcam wszystkich którzy należą do Żywego Różańca o włączenie się w transmisję nabożeństwa przez internet.

Zachęcam wszystkich, którzy słuchają Mszy św. przez środki społecznego przekazu o duchowe przyjmowanie Komunii św. Więcej informacji na temat Komunii św. duchowej w artykule umieszczonym na naszej stronie internetowej.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby z naszego kościoła mogły być przez internet transmitowane nabożeństwa. Bóg zapłać!

4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 8.00.

5. W przedsionku kościoła są wystawione baranki na stół wielkanocny – ofiary można składać do puszki.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali
Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 18.00, po Drodze Krzyżowej Msza św.

W niedzielę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

7. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00;piątek 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00
8. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!
9. Na Mszy św. uczestniczą Ci którzy zamawiali intencję, lub najbliższa rodzina z zachowaniem ilości wszystkich uczestników do 5 osób.
Poniedziałek – 7.00 + Damian Ciosek (7 dzień po śmierci) – od Barbary i Grzegorza Piekło
(1) + Maria Radzik – od syna Leszka z rodziną
(2) + Jan Grzesik – od rodziny Guzków – poza parafią
(3) Gr. + Jan Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią
Wtorek – 18.00
(1) ++ Rozalia i Stanisław Bojda, i Maria Jachimowska
(2) + Jan Grzesik – od Maria i Józef Jakubowscy z rodziną – poza parafią
(3) Gr. + Jan Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią – koniec
(1) O nawrócenie ludzi na świecie i o ustanie epidemii
(2) + Jan Grzesik – od rodziny Urban – poza parafią
Czwartek – 18.00
(1) O błogosławieństwo Boże w rodzinie
(2) + Jan Grzesik – od Doroty i Adama z rodziną – poza parafią
Piątek – 7.00
(1) + ks. Feliks Flejszar
18.00: O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Parafian
Sobota – 18.00
(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róży św. Moniki i za śp. Mariana Wilka
7.30: (1) Za Parafian
10.30: + Janina Cyrek – od męża
16.00: + Stanisław Lech (12 rocznica śmierci)

Odpowiadając na apel papieża Franciszka proszącego o modlitwę w intencji całej ludzkości zagrożonej pandemią, wzywamy wszystkich wiernych, a szczególnie członków Żywego Różańca, do solidarnej modlitwy różańcowej w swoich domach i rodzinach. Niech poszczególne parafialne Róże Różańcowe podzielą sobie każdy dzień tygodnia w taki sposób, by całe dni były wypełnione modlitwą różańcową. Niech to będzie nasz wielkopostny dar złożony Bogu w tym trudnym czasie.