V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019 r.

18/05/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiejsza składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

- jutro 19 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Jana Wątroby – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

3. Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
i ich Rodziców w środę 22 maja po Mszy św. o godz. 18.00

4. W przyszłą niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

- spowiedź przed I Komunią św. w sobotę 25 maja o godz. 16.00.

- W niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30
Pierwsza Rocznica Komunii Świętej.

5. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 7.30, 10.30 i 16.30 zostanie odśpiewana Litania Loretańska

7. Msze św. w tygodniu:  godz. 18.00;  niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny Drzał

(2) + Damian Pszczółkowski – od Rady Rodziców SP w Wólce Podleśnej – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią – początek

Wtorek – 18.00

(1) + Janina i Bronisław (10 rocznica śmierci) Grzesik

(2) + Damian Pszczółkowski – od koleżanek i kolegów z firmy Famix – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Tadeusza w 50 urodziny i dla całej rodziny

(2) + Damian Pszczółkowski – od właścicieli i pracowników firmy Famix – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Rozalia Kuźniar – od Akcji Katolickiej

(2) + Damian Pszczółkowski – od  Romana Róźyckiego – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Jan Piekło

(2) + Damian Pszczółkowski – od  rodziny Pawlusów – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) O błogosławieństwo dla Mileny w 8 urodziny

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodziny Bartników – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

7.30: (1) O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Mam z naszej parafii – od Koła Gospodyń Wiejskich

(2) + Damian Pszczółkowski – od  rodziny Różyckich z Dachnowa – poza parafią

(4) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże dla Dzieci przystępujących do I Komunii św.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na Papieską Kremówkę z okazji Dnia Matki i Dziecka.  Rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz. 12.15 w kościele Świętego Krzyża a następnie od godz. 14.00 festyn na Rynku.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl

W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu” poświęcony zagadnieniom ochrony życia i leczenia niepłodności. Udział w kongresie jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja do dnia 31 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w przesłanych plikach.

Biuro Turystyczne „Pielgrzym” z Rzeszowa organizuje w terminie 12-22 stycznia 2020 r., a więc w okresie ferii zimowych dla województwa podkarpackiego, diecezjalną pielgrzymkę do Guadelupe i Meksyku. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą ofertą na stronie internetowej biura: www.e-pielgrzym.com Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 500 485 739 oraz 602 622 547