V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022 r.

14/05/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o Ich Rodzicach.

- składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

2. W czwartek po Mszy św. spotkanie z dziećmi z klasy IV, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii św.

3. W środę 18 dzień miesiąca – nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam do udziału wszystkich chętnych.

5. W niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 10.30 Pierwsza Rocznica I Komunii Świętej.

- spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 21 maja o godz. 17.00

6. W piątek 20 maja, 22 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Jana Wątroby – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie.

W piątek 20 maja na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami – po nabożeństwie majowym rozdanie indeksów.

7. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

8. W środę 8 czerwca br. w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci naszej Patronki Św. Jadwigi Królowej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.00, po południu Msza św. o godz. 18.00.

9. W niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

10. W dniu 4 czerwca 2022 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

- deklaracje są dostępne przy wyjściu z kościoła

- wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii

12. Msze św. w tygodniu: – 18.00; piątek – 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

12. Dziękuje osobom które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Rodzice Dzieci przystępujących do
I Komunii św.

Bóg zapłać za ofiarną pracę.

- w sobotę 21 maja proszę o posprzątanie kościoła Rodziców Dzieci z klasy IV, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii św.

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże

(2) Gr. + Helena Lech – od Czesław Drzał z rodziną – poza parafią

(3) + Władysława (f) Kuźniar – od rodziny Hull – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) ++ Agata i Stanisław Kuźniar

(2) Gr. + Helena Lech – od Marii i Bogusława Grzesik z rodziną – poza parafią

(3) + Władysława (f) Kuźniar – od rodziny Dróżdż – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Stanisławy Świeboda z okazji 81 urodzin – od dzieci

(2) Gr. + Helena Lech – od Dyrekcji i Pracowników Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej – poza parafią – koniec

(3) + Władysława (f) Kuźniar – od Emilii Jakubowskiej i Danuty Dziągwa – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) + Janina Cyrek – od męża

(2) + Helena Lech – od Dyrekcji i Pracowników Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej – poza parafią

(3) + Władysława (f) Kuźniar – od koleżanek i kolegów syna Stanisława z pracy – poza parafią

Piątek – 7.00;

(1) + Krzysztof Skiba z okazji urodzin – od żony i dzieci

(2) + Helena Lech – od Marty Migut z rodziną – poza parafią

18.00;

++ Antonina (7 rocznica śmierci) i Tomasz Gancarz; Jerzy Perdeusz

Sobota – 18.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla syna Damiana

(2) + Helena Lech – od Zofii i Kazimierza Chłanda – poza parafią

(3) + Władysława (f) Kuźniar – od Zakładu Stolarskiego ArtKlon z Jasioniki – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) + Marian Jastrząb (rocznica śmierci)

(2) + Helena Lech – od Anety i Dariusza Kowal z rodziną – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Dzieci obchodzących pierwszą rocznicę I Komunii św.

W niedzielę, 29 maja 2022 r. odbędzie się 5. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie.

Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Koszt wyjazdu: 150 zł. Zapisy do 20 maja br. pod linkiem:

Ruch Apostolstwa Młodzieży w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych, które odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim i Majdanie Sopockim. Zapraszamy uczniów klas Podstawowych po 7 i 8 klasie, szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ramrzeszow.pl.

W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. W tym roku nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować już po raz 85. Hasłem pielgrzymki są słowa: ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich”.

Ogłoszenie społeczne!

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 30 maja 2022 r. odbędzie się na terenie naszej miejscowości za Domem Ludowym mobilna zbiórka odpadów problemowych tj. ( zużytych akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstwa domowego do 1 m3, zużytych opon z pojazdów do 3,5 t. o średnicy 1,1 m wykorzystywanych wyłącznie do użytku prywatnego przez mieszkańców nieruchomości do 8 szt., szkła okiennego, chemikaliów). Odpady należy przynosić w godzinach od 10.00 do 17.00 do wyznaczonego miejsca zbiórki. Zbiórka nie dotyczy odpadów z działalności gospodarczej.