Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023 r.

08/04/2023 Ogłoszenia parafialne

Drogie Parafianki i Drodzy Parafianie!

Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Jezus zmartwychwstał i już nie umiera. Otworzył bramy do nowego życia, w którym nie ma już choroby ani śmierci. Wprowadził człowieka w samego Boga.

W tę wyjątkową Wielką Noc, gdy wpatrujemy się w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który zwyciężył śmierć, pragnę podzielić się najserdeczniejszymi życzeniami z Wami wszystkimi.

Zachęcam, abyśmy zgłębiając wciąż na nowo nieskończone Miłosierdzie Boga, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy , kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne (J 3, 16) patrzyli w przyszłość z nadzieją, która wypływa od Jezusa Zmartwychwstałego i radowali się uczestnictwem w tym niepojętym misterium Bożej Miłości.

Życzę Wam, obfitości darów paschalnych na Święta i kolejne dni, i miesiące roku, które będą przynosić nam kolejne zadania do realizacji i stawiać wyzwania, które dadzą nam okazję do tego, byśmy zaświadczyli o naszej wzajemnej miłości.

Niech Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Odkupiciel człowieka, nieustannie błogosławi Wam wszystkim, a Maryja niech wyprasza potrzebne łaski, byśmy sprostali zadaniu głoszenia Dobrej Nowiny i wezwaniu do niesienia świadectwa Miłości.

Z darem modlitwy  ks. Andrzej

Ogłoszenia duszpasterskie!

1.  W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Do soboty (15 kwietnia) codziennie o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego

4. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Chórowi, Scholi i Oazie – wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom) – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu:

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Pani Elżbiecie Orłoś za kompozycje kwiatowe

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

5. W piątek 14 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania – po Mszy św. spotkanie z kandydatami – proszę przynieść indeksy.

- w sobotę 15 kwietnia, w kościele w Stobiernej, o godz. 10.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, z przedstawicielem ks. biskupa.

W piątek 14 kwietnia obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcam do wywieszeniu flagi państwowej.

6. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

7. Druga Niedziela Wielkanocna, (16 kwietnia),  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas -   składka przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

8. Msze św. w tygodniu:  poniedziałek – 7.30, 10,30, 12.30; wtorek – sobota 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii Lech w 90 urodziny – od dzieci z rodzinami

(2) + Emilia Grata – od rodziny Tomaka z Pogwizdowa – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od Krzysztof i Paweł Strama – poza parafią