Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

25/05/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj 19 maja Uroczystość Zesłania Duch Świętego, na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej i o Ich Rodzicach.

- składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

2. Wczoraj 18 maja 2024 r. o godz. 10.00 w rzeszowskiej Katedrze trzech diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Zachęcam do modlitwy w intencji nowych kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Wczoraj odbyła się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Leżajsku.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 80 osób.

Składam serdeczne podziękowanie organizatorom, służbom porządkowym i transportowym, i wszystkim Pielgrzymom za piękne  świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, Msza św. o godz. 18.00

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana

- w przyszłą niedziele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej

4. W niedzielę 26 maja Dzień Matki – pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych Mamach.

5. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

6. W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.30
Pierwsza Rocznica I Komunii Świętej.

- spotkanie Dzieci rocznicowych w czwartek 23 maja po Mszy św.

- spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 25 maja o godz. 17.00

7. W dniu 30 maja 2024 r. (czwartek) Uroczystość Bożego Ciała.

Serdecznie proszę o przygotowanie Ołtarzy na procesje Bożego Ciała następujące rodziny:

1. Wilczak

2. Fabińscy

3. Poźniak

4. OSP Wólka Podleśna

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy sąsiadów.

8. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 9.30 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

9. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Stanisławy Świeboda – od syna Marka z rodziną

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Anny Bieniek – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Zofii i Stanisława Panek z Zalesia –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od rodziny Cyrnek –  poza parafią

(1) + Krzysztof Skiba – od żony i dzieci

(2) + Tadeusz Gołojuch – od kuzyna Mariusza z żoną – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Małgorzaty i Mariusza Surowiec –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Julity z rodziną –  poza parafią

Środa – 18.00:

(1) ++ Agata i Stanisław Kuźniar

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Andrzeliki Tracz-Wołosz z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Marii i Kazimierza Surowiec –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. z naszej parafii –  poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Andrzej Dudek i zmarli z rodziny

(2) + Tadeusz Gołojuch – od rodziny Buż z Pogwizdowa – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Aliny Walat z rodziną –  poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) ++ Agnieszka i Józef, Marian, Franciszka (f), Kazimierz i zmarli z rodziny

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Jana Szuberli – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od Zofii i Zbigniewa Mazur –  poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Antonina Gancarz

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Teresy i Władysława Gołojuch – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od rodziny Czaja –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Mieczysław Bojda –  poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Mam z naszej parafii – KGW w Wólce Podleśnej

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Mariusza Gołojuch z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Stanisław Kłonicki – od rodziny Lasota i Bassara –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Edwarda Małeckiego –  poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii Św.

Informacje diecezjalne!

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Ogłoszenie społeczne!

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 10 czerwca 2024 r. odbędzie się na terenie naszej miejscowości za Domem Ludowym mobilna zbiórka odpadów problemowych tj. (zużytych akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstwa domowego do 1 m3, zużytych opon z pojazdów do 3,5 t. o średnicy do 1,1 m wykorzystywanych wyłącznie do użytku prywatnego przez mieszkańców nieruchomości do 8 szt., szkła okiennego, chemikaliów). Odpady należy przynosić w godzinach od 10.00 do 17.00 do wyznaczonego miejsca zbiórki. Zbiórka nie dotyczy odpadów z działalności gospodarczej.

Odpady należy składać wyłącznie w godzinach wyznaczonych w ogłoszeniu!