Uroczystość Wniebowziecia NMP 15.08.2021 r.

14/08/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocześnie jest to Dzień Wojska Polskiego. W tym roku przypada również 101 rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie i módlmy się za tych, którzy oddali za Nią swoje życie i obecnie strzegą Jej granic.

Zachęcam do tego, aby wywiesić flagę narodową.

2. W środę 18 dzień miesiąca – Nieustająca Nowenna ku czci św. Jana Pawła II – zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam.

4. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Kingi

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

6.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Antonina Czarnik – od Małgorzaty i Zdzisława Stawarz

(2) + Maria Pieczonka – od syna Leszka- poza parafią

(1) + Władysław Mytych

(2) + Maria Pieczonka – od córki Stanisławy i syna Leszka – poza parafią

Środa –  18.00

(1) + Wojciech Gunia – od Krystian Jastrząb

(2) + Maria Pieczonka – od wnuka Daniela – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Teresy

(2) + Maria Pieczonka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + Bronisław Lech (19 rocznica śmierci)

(2) + Maria Pieczonka – od zięcia Roberta – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Bronisława (f) (6 rocznica śmierci)

(2) + Maria Pieczonka – od Ewy i Heleny Urban z Łukawca – poza parafią

7.30: (1) ++ Aniela i Władysław (12 rocznica śmierci) Jakubowscy

(2) Gr. + Maria Pieczonka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: ++ Stanisława (f) i Stanisław Piekło – od córki Teresy

Dnia 22 sierpnia 2021 r. w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwania modlitewne i Eucharystie pod przewodnictwem Księży Biskupów odbędą się:

- w Rzeszowie – w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30 pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby,

Dnia 29 sierpnia 2021 r. w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00, Suma dziękczynna o godz. 12.00.

Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”. Program skierowany jest do osób powyżej 40. roku życia i obejmuje pakiet badań zawierający m.in. morfologię, poziom cukru, badanie moczu czy ocenę miarowości rytmu serca. Szczegółowe informacji znajdują się na plakatach.