Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023 r.

20/05/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj 21 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o Ich Rodzicach.

- składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

2. Wczoraj w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, biskup Jan Wątroba udzielił święceń diakonatu trzem klerykom naszego WSD w Rzeszowie – pamiętajmy w modlitwie o nowo wyświeconych Diakonach.

3. W piątek Dzień Matki – pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych Mamach. Po Mszy św. błogosławieństwo Mam spodziewających się dziecka.

4. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

5. W dniu 27 maja 2023 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

-  6.00 – zbiórka pielgrzymów;

- 6.15 – błogosławieństwo pielgrzymów

- 6.30 –  wymarsz pielgrzymki

6. W niedzielę 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 10.30
Pierwsza Rocznica I Komunii Świętej.

- spotkanie Dzieci rocznicowych w czwartek 25 maja po Mszy św.

- spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek 26 maja o godz. 17.00

7. W dniach od 22-23 lipca 2023 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Torunia i Lichenia. Więcej informacji u Pani Stanisławy Kot.

9. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

10. Msze św. w tygodniu:  18.00; sobota 6.30; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

11. Dziękuje osobom które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Rodzice Dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

- serdecznie dziękuje Panom, którzy pracowali przy porządkowaniu terenu od plebanii w kierunku grzybka.

Bóg zapłać za ofiarną pracę!

Proszę Rodziców Dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii św. o posprzątanie kościoła w dniu 27 maja 2023 r.

Poniedziałek – 18.00:

(1) O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla ks. proboszcza – od wdzięcznych parafian

(3) + Krystyna Mendak – od Barbary i Kamila – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od Przemka i Dominiki Dudek – poza parafią

(1) + Łukasz Pyrcz (6 rocznica śmierci) – od rodziny

(3) + Krystyna Mendak – od siostry Kazimiery z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od siostry Edyty – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Jan Piekło

(3) + Krystyna Mendak – od brata Edwarda z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od kuzyna Adama z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Stanisława (f) Mendrala – od córki Zofii

(3) + Krystyna Mendak – od Krystyny i Kazimierza Dzioban – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od Elżbiety i Romana Chorzępa – poza parafią

(5) + Henryk Dyrkacz – od rodziny Jamroży – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mam z naszej parafii – od Koła Gospodyń Wiejskich

(3) + Krystyna Mendak – od Krystyny i Kazimierza Dzioban – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od Janiny Miś – poza parafią

(5) + Henryk Dyrkacz – od rodziny Majków – poza parafią

Sobota – 6.30:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mikołaja w 10 urodziny – od rodziców

(3) + Krystyna Mendak – od Stanisławy i Edwarda Dziągwa – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od ojca chrzestnego z rodziną – poza parafią

(5) + Henryk Dyrkacz – od Władysławy Jamroży – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(3) + Krystyna Mendak – od Janiny Miś – poza parafią

(4) Gr. + Mateusz Orzech – od kuzyna Piotra z rodziną – poza parafią

(5) + Henryk Dyrkacz – od rodziny Ferenc i Kowalczyk z Dębowa – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Dzieci przeżywających pierwszą rocznicę I Komunii św.

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii w 18 urodziny – od babci

W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

27 maja 2023 r. w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) odbędzie się Dzień Skupienia na temat Intronizacji NSPJ, który organizują wspólnoty z diecezji rzeszowskiej we współpracy z Ojcami Redemptorystami. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zrozumieć i poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie o 9.00. INF.: tel. 720 – 107 327.

1-2 lipca 2023 r. odbędzie się 86. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.

Diecezjalny KSM organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy i Rzeszowie – Przybyszówce.  zapisy na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl Prosimy Księży o wywieszenie plakatów w kościele i jeśli to możliwe w szkołach oraz umieszczenie informacji na stronach internetowych parafii.