Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

15/05/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj 16 maja na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

- Dzisiaj sześciu diakonów naszej Diecezji, wśród nich nasz parafianin diakon Marek Drupka, rozpoczyna rekolekcje przed święceniami kapłańskimi – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie

3. We wtorek 18 maja przypada 101 rocznica urodzin św. Jana Pawła II, w naszej parafii rozpocznie się w tym dniu Nowenna do św. Jana Pawła II, która będzie miała miejsce każdego 18 dnia miesiąca. Zapraszam wszystkich do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

4. Wizytacja Kanoniczna

W środę 19 maja br. przybędzie do naszej parafii ksiądz biskup Edward Białogłowski, biskup pomocniczy naszej diecezji z wizytacją kanoniczną.

Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z grupami, które posługują w na­szej wspólnocie. Biskup odwiedzi także chorych leżących w domach.

Już teraz zapraszam do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przy­niosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.

Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Oka­zja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.

Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizyty, można zyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania trzeba spełnić zwykłe warunki (spowiedź i Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do grzechu).

Plan wizytacji:

11.00

– Uroczyste powitanie ks. Biskupa: powitanie przy dziwach kościoła, procesyjne wejście, modlitwa, słowa powitania mówi rodzina, powitanie i sprawozdanie ks. proboszcza.

– Msza św.

– poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II

Na Mszę św. serdecznie zapraszam Róże Różańcowe i wszystkich, którzy maja czas, aby wziąć udział w uroczystości.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa za zmarłych na cmentarzu

– odwiedziny osoby chorej

16.00 – Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych

18.00 ­– Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania

5. W czwartek 20 maja, 21 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Jana Wątroby – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie.

6. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski Jan Wątroba wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji, wśród nich naszego rodaka diakona Marka Drupkę – polecajmy w naszych modlitwach Bogu kandydatów do święceń.

7. W niedzielę 23 maja w naszej parafii Uroczystość Prymicji. Ks. Marek Drupka, będzie celebrował pierwszą uroczystą Msze św. w naszej parafii o godz. 10.30.

Zapraszam wszystkich do udziału w tej uroczystości. Na koniec Mszy św. ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa za które można zyskać odpust zupełny i rozda okolicznościowe obrazki. Pamiętajmy w naszej modlitwie o ks. Prymicjancie.

8. W związku z trwającą pandemią w tym roku nie odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska. Pielgrzymka odbędzie się w innej formie. W sobotę 22 maja br. w Bazylice OO Bernardynów w Leżajsku w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. w intencji naszej parafii. Zachęcam do pielgrzymowania (pieszo w małych grupach, na rowerach czy samochodem).

9. W przyszła niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie Okresu Wielkanocnego.

9. Rocznica I Komunii św. 30 maja 2021 r., Msza św. o godz. 12.00; Spowiedź dla dzieci przed rocznicą w piątek 28 maja od godz. 16.30, spotkanie przed rocznicą dla dzieci i rodziców w piątek 28 maja po Mszy św.

Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

10. W przyszłą niedzielę – Nabożeństwo majowe po każdej Mszy św.

11. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy