Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022 r.

24/12/2022 Ogłoszenia parafialne

Drogie Parafianki i Drodzy Parafianie

Wszyscy pochodzący z naszej parafii a mieszkający w Polsce i poza Jej granicami

Kolejny raz stajemy przed wielką prawdą naszej wiary:

Oto Bóg – Stwórca świata  przyszedł pomiędzy nas.

Ukazał się nam i pragnie, abyśmy nieustannie za Nim podążali.

Niech Chrystus, przychodzący na ten świat, napełnia Was miłością, która nigdy nie ustaje.

Niech obdarza nadzieją abyście nigdy nie zwątpili w jego obecność pośród nas.

Niech rozpali w Was wiarę, abyście w każdej chwili potrafili przyznać się, że jesteście jego uczniami.

Niech obdarza Was Swoim Pokojem!

Błogosławionych Świat Narodzenia Pańskiego
z pamięcią w modlitwie ks. Andrzej

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Jutro Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Na po każdej Mszy św. poświecenie owsa

2. We wtorek 27 grudnia, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

- po Mszy św. poświecenie wina.

3. W środę Święto Świętych Młodzianków Męczenników

4. W piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

5. W sobotę  o godz. 15.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Roku Pańskiego 2022 – za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

W niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, Msze św.: 7.30, 10.30, 16.00

Przypominam, że 1 stycznia można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie (śpiew) hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź (Veni Creator). Śpiewamy go przed każdą Mszą św. w naszym kościele. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

6. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Elżbiety

- o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu: poniedziałek – 7.30, 10.30, 12.30; wtorek – piątek – 7.00; sobota – 15.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

7. Plan wizyty duszpasterskiej – od godz. 9.00

wtorek (27.12) – nr 1 – 30

środa (28.12) – nr 31 – 63

czwartek (29.12) – nr 66a – 115a

piątek (30.12) – nr 116 – 138a

W czasie wizyty duszpasterskiej nie składamy żadnych ofiar. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie złożyć ofiarę, będzie to mógł zrobić w kościele na tacę.

7.Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 7.30:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla syna Pawła

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od Elżbiety i Romana Chorzępa z rodziną – poza parafią

10.30: ++ Maria i Antoni Jeziorek i zmarli z rodziny

12.30: ++ Honorata i Jan Sołtys

Wtorek – 7.00

(1) ++ Stanisława (f) i Stanisław Dzioban

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od Marii Turczańskiej z rodziną – poza parafią

Środa – 7.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich Darczyńców naszej parafii

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od Zofii Kulka z rodziną – poza parafią

Czwartek – 7.00;

(1) O błogosławieństwo Boże dla Federico Ethan Fermin – od rodziny Dworak

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od Ireny i Romana Miś z rodziną – poza parafią

(3) ++ Jan i Wiktoria Kopeć – poza parafią

Piątek – 7.00;

(1) ++ Janina (12 rocznica śmierci) i Leon Wołoszyn

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od Bogusławy Miś z rodziną – poza parafią

Sobota – 15.00;

(1) Dziękczynna z Rok Pański 2022

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od rodziny Prucnal – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

(2) Gr. + Emilia Jakubowska – od rodziny Prucnal – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Aleksandra Niewitały z okazji urodzin

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Mariana w 60 urodziny – od żony i dzieci

28 grudnia br. (środa) odbędzie się w Rzeszowie XIX Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Zapraszamy do udziału.

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00.

Składka z Mszy św. Pasterskiej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia

składka z 26 grudnia na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.

Rzeszowska Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza wszystkich słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam na Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się 14 stycznia 2023 roku w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu przy ul. Partyzantów 38.

Przebieg spotkania:

12:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec;

13:00 - Msza święta pod przewodnictwem Bpa Ordynariusza Jana Wątroby,

14:00 - Spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie w Domu Parafialnym.