Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26 sierpnia 2018 r.

25/08/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj w Katedrze diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory oraz dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolnika.

2. We wtorek na godz. 10.00 do Szkoły zaproszone są dzieci i młodzież (chętni) w celu przygotowania liturgii Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

3. W sobotę: pierwsza sobota miesiąca – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II ( przełożeni Barbara i Paweł Kamińscy) – serdecznie zapraszam wszystkich do modlitwy a szczególnie dzieci młodzież przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym

4 Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. – w sobotę od godz. 17.00

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

4. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku godz. 7.00; sobota – 18.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Anna Koryl – od rodzin: Bojda, Kowal, Ostrowscy

(3) + Józef Wisz (nr 391) –od sąsiadów Kokoszka – poza parafią

(1) ++ Anna (10 rocznica śmierci) i Ireneusz (9 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – poza parafią

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od rodziny Witków z Medyni Łańcuckiej – poza parafią

(1) + Maria Ożóg – od syna Andrzeja z rodziną

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Czwartek 7.00

(1) + Eugeniusz Ferenc (11 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – od rodziny Witków z Medyni Łańcuckiej  poza parafią

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek – 7.00:

(1) Dziękczynna za otrzymane łaski i o błogosławieństwo Boże dla pielgrzymów do Lichenia, Ich Rodzin, Parafii i ks. proboszcza

Sobota – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej i za zmarłe Siostry z Róży

7.30: (1) Za Parafian

10.30 ++ Janina Wiercioch; Maria i Kazimierz Bal

16.00 ++ Stefania, Józef, Tadeusz Łukasz; Jan Skrabucha

1. W dniu 1 września br. odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji na Jasną Górę.

2 W dniach od 13 do 16 września br. organizowana jest Górska Rowerowa Pielgrzymka z Rzeszowa do Dębowca. Zapisy do 1 września br.

3 1 września br. w katedrze rzeszowskiej odbędzie się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny, kapłanów do wspólnej modlitwy. W programie: 9.00 – Jutrznia, 9.30 Godzina Świadectw, 10.30 Przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Eucharystia, 12.30 Agapa.

4 Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych w dniach od 30 sierpnia do 1 września br. przy katedrze i w Parku Papieskim w Rzeszowie. 1 września br. o godz. 10.00 w katedrze Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza za rekolekcje wakacyjne dla uczestników.

5 Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Uzależnień wraz z Centrum Usług Dydaktycznych zaprasza chętnych duchowych i świeckich na Studia podyplomowe z zakresu profilaktyki uzależnień i poradnictwa. Szczegółowe informacje u ks. Grzegorza Kota oraz na plakatach przesłanych do parafii.