Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

25/11/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Tydzień temu przeżywaliśmy Uroczystość Konsekracji naszego kościoła.

Dziękuję J.E. Ks. Biskupowi Janowi Wątrobie za obecność, Konsekrację naszego kościoła, modlitwę i pasterskie słowo.

Dziękuje księżom i siostrom Prezentkom obecnym na uroczystości.

Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w Uroczystości, dając świadectwo wiary miedzy innymi poprzez liczne przystąpienie do Komunii świętej.

Dziękuję za obecność Pocztowi Sztandarowemu OSP w Wólce Podleśnej.

Wdzięczny jestem przedstawicielom grup duszpasterskich. Szczególnie dziękuję Panu Eugeniuszowi i całemu Chórowi za przepiękna oprawę muzyczną Uroczystości; LSO (Ministrantom, Lektorom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.); Pani Elżbiecie za dekoracje kościoła i Pani Beacie za dekorację sali w Domu Ludowym Dziękuję:  Panu Aleksandrowi – naszemu kościelnemu i gratuluję Mu wyróżnienia medalem Bene Merenti, Panu Dominikowi naszemu organiście.

Dziękuję Państwu Marii i Kazimierzowi Lech za przekazanie obrazu naszego kościoła ks. Biskupowi w ramach wdzięczności za jego Konsekrację.

Dziękuję Pani Emilii Ożóg i całemu Zespołowi z KGW w Wólce Podleśnej oraz Panu Józefowi Lechowi Sołtysowi Wsi Wólka Podleśna wraz Radą Sołecką i Pani Wiesławie Fabińskiej wraz Zespołem Parafialnej Caritas, Karczmie u Garncarzy w Medyni Głogowskiej za przygotowanie  poczęstunku dla zaproszonych gości.

Dziękuje za obecność Pani Dyrektor ZS w Wólce Podleśnej Renacie Poźniak.

Dziękuję Strażakom OSP w Wólce Podleśnej.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w oprawę Uroczystość i obecnym na niej, dziękuję za obecność modlitwę i składam serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego.

Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświecenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

-  zbiórka do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

3. Do środy po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej – serdecznie zapraszam.

6. W niedzielę, 3 grudnia  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

7. W przyszłą niedzielę:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Teresy

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Daniela (f) Jakubowska (2 rocznica śmierci)

(2) + Jan Cyrnek – od rodziny Kuduk z Głogowa – poza parafią

(1) + Zofia Rybka (15 rocznica śmierci) – od męża i dzieci z rodzinami

(2) + Jan Cyrnek – od Stanisława Pietraszka – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Franciszka w 80 urodziny

(2) + Jan Cyrnek – od OSP Katy Trzebuskie – poza parafią