UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2017 R.

25/11/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Powstała nowa Róża Różańcowa, której patronem będzie św. bp Józef Sebastian Pelczar. Róża rozpocznie swoją działalność w pierwszą sobotę grudnia – zapraszam tych którzy zapisali się do róży o przybycie na nabożeństwo pierwszosobotnie.

3. Są do zabrania „torby miłosierdzia” – można w nich będzie składać produkty spożywcze, chemiczne o dłuższym terminie przydatności. Dary będzie można składać w kościele pod chórem, a nasza parafialna Caritas zajmie się ich dystrybucją dla potrzebujących. Bóg zapłać za pomoc.

4. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek przed Mszą św. różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi parafialna Caritas

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w czwartek od godz. 16.00; w piątek od godz. 15.30.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Anny (Zofia Kot) po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Od chóru parafialnego zostały zamówione trzy Msze św. za śp. Krystynę Woś – będą one odprawione w styczniu.

5. Składam serdeczne podziękowanie Panu Sławomirowi Gołojuchowi za wykonanie i zamontowanie podstaw pod kolumny od organów. Bóg zapłać!

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. W niedzielę, 3 grudnia  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 21 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

8. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Elżbieta Bielecka, Mariusz Mazur, Mateusz Urbanik, Stanisława Niemiec-Urbanik, Marzena Jastrząb, Dorota Ożóg, Janina Pokrzywa

9. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 359, 125, 26G, 126, 396D, 390, 243, 394, 10A, 24, 59, 203, 333, 210A, 139A, 322, 276, 172, 408C, 137, 36, 55, 93, 359, 382, 129, 224, 376, 115, 112, 160, 477, 50A, 421, 138B

10. Intencje Mszy św.:

(2) + Tadeusz Lech – od Marii i Ryszarda Gaweł – poza parafią

10.30 + ks. Jan Kalinka – od Kręgu Biblijnego

16.00 Za Parafian

11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Piotr Krzysztof Golec i Izabella Aleksandra Cisło- zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w tym roku, obok Katechez Przedślubnych w formie rekolekcyjnej w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie, odbędą się również Rekolekcyjne Katechezy Przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Katechezy będą miały formę rekolekcji zamkniętych, ich koszt to 300 zł od pary. Odbędą się w dniach 15-17.12.2017, 5-7.01.2018, 23-25.03.2018 oraz 6-8.04.2018 r. Szczegóły i zapisy na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.

2 Trwa edycja Plebiscytu Eskulap 2017 województwa podkarpackiego, którego celem jest wybór lekarzy cieszących się największym autorytetem wśród pacjentów. Plebiscyt kultywuje podstawowe zasady etyki lekarskiej i przyczynia się do kształtowania przyjaznych relacji między lekarze ma pacjentem. Głosując w Plebiscycie wyrażamy swoją wdzięczność wobec lekarzy, którzy pomogli nam w trudnych dla nas chwilach i wskazujemy tych, którzy naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie.