UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018 r.

24/11/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Są do zabrania „torby miłosierdzia” – można w nich będzie składać produkty spożywcze, chemiczne o dłuższym terminie przydatności. Dary będzie można składać w kościele pod chórem, a nasza parafialna Caritas zajmie się ich dystrybucją dla potrzebujących. Bóg zapłać za pomoc.

3. Do piątku po Mszy św. o godz. 17.00 – za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. św. Elżbiety po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę (2.XII) w naszej parafii będziemy gościć Pauliński Klerycki Zespół wokalno-instrumentalny VOX EREMI – klerycy będą grać na każdej Mszy św. a po dadzą krótki koncert. Po koncercie będzie można nabyć płyty z utworami w ich wykonaniu.

6. W niedzielę, 2 grudnia  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
w piątek 21 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

8  Intencje Mszalne:

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Anny i za zmarłe Siostry o o łaskę życia wiecznego

(3) + Anna Koryl – od Sary Dec z rodzicami – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Dagmary w 12 urodziny

(3) + Anna Koryl – od Małgorzaty Czach z rodziną – poza parafią

(1) + Wojciech Miś (5 rocznica śmierci)

(3) + Anna Koryl – od rodziny Kot – poza parafią

Czwartek 17.00

(1) ++ Anna i Franciszek Grzesik

(3) + Anna Koryl – od Haliny i Władysława Uchman – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę św. Jadwigi Królowej dla ks. proboszcza – od Kręgu Biblijnego

(2) + Franciszek Bojda – od żony

(3) Gr. + Józef Wisz (nr 107) – poza parafią – koniec

(4) + Anna Koryl – od koleżanek Alicji i Elwiry – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) ++ Aniela (rocznica śmierci) i Józef Bojda

(2) + Maria Staszowska – od zakładu Pogrzebowego Memoria – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od rodziny Kuligów – poza parafią

7.30: (1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla syna w dniu urodzin

(2) + Maria Staszowska – od rodziny Draganów – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od nauczycieli WF Gminy Trzebownisko – poza parafią

10.30 Za Parafian

16.00 ++ Zofia i Piotr Dziubek

1 Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 25 listopada 2018 r., na Mszę św., na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia.