Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022 r.

19/11/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego.

Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświecenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Warunki – 1) spowiedź sakramentalna (stan łaski uświęcającej) 2) Przyjęcie Komunii św., 3) modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4) Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Odpust można ofiarować za siebie, albo za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

2. Jutro – 21 listopada wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, jest to święto patronalne Sióstr Prezentek, których charyzmatem zakonnym jest edukacja dzieci i młodzieży. Siostry Prezentki prowadzą m.in. Liceum i Szkołę Podstawową w Rzeszowie.

W naszej parafii Siostra Katarzyna prowadzi OAZĘ, a w piątek będzie obchodzić imieniny. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Siostrze Katarzynie i o Siostrach Prezentkach, i prośmy dla Nich o potrzebne Boże Dary i Łaski.

3. We wtorek - obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – pamiętajmy w naszej modlitwie o Chórzystach, Scholi, Panu Eugeniuszu i Panu Dominiku – naszym organiście.

4. W niedzielę, 27 listopada  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zastanówmy się nad postanowieniami, nad sposobem religijnego przeżycia Adwentu; może więcej czasu na wewnętrzne wyciszenie, na osobistą modlitwę, częściej sięgnę do lektury Pisma św., prasy katolickiej, mediów katolickich, włączę się w jedną z grup duszpasterskich, częściej przyjdę na Roraty, w rodzinie podejmiemy wspólną modlitwę …

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

5. W tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

6. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Moniki

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 17.00;

(1) + Czesław Kokoszka – od mamy Janiny

(2) + Bronisława (f) Lech – od  Mariusza Ożoga z rodziną – poza parafią

(3) + Marianna Malicka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) Gr. + Władysław Małecki – poza parafią

(5) + Zdzisław Dróżdż – od chrześniak Marek z rodziną – poza parafią

Wtorek – 7.00

O szczęśliwą operację, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, i powrót do zdrowia dla Agaty

17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej  i św. Cecylii dla: P. Eugeniusza, Chóru, Scholi i P. Dominika – organisty

(2) + Bronisława (f) Lech – od rodziny Lech-Makara – poza parafią

(3) + Marianna Malicka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) Gr. + Władysław Małecki – poza parafią

(5) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Jakubowskich i Gancarz – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) + Franciszek Bojda – od żony

(2) + Bronisława (f) Lech – od rodzina Wiercioch – poza parafią

(4) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Niewitała i Wrona – poza parafią

Czwartek – 17.00;

(1) + Janusz Urban (1 rocznica śmierci) – od mamy

(2) + Bronisława (f) Lech – od Józef Piekło – poza parafią

(4) + Zdzisław Dróżdż – od Juliana Kuźniara – poza parafią

Piątek – 17.00;

(1) + Krzysztof Grzesik (5 rocznica śmierci) – od żony

(2) + Bronisława (f) Lech – od rodziny Prucnal – poza parafią

(4) + Zdzisław Dróżdż – od wnuczki Pauliny z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00;

(1) + Zofia Rybka (rocznica śmierci) – od mamy

(2) + Bronisława (f) Lech – od Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z naszej parafii – poza parafią

(4) + Zdzisław Dróżdż – od Andrzeja Kuźniara – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) ++ Helena i Stanisław Gwóźdź, Anna i Franciszek Grzesik

(2) + Bronisława (f) Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) + Zdzisław Dróżdż – od córki Bernadety z mężem – poza parafią

16.00: Za zmarłych polecanych w wypominkach

Informacje diecezjalne!

Akademia Liturgiczna zaprasza na wykład otwarty pt. „Izajasz, prorok Adwentu”, który przedłoży ks. dr hab. Adam Kubiś, prof. KUL. Wykład odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 21 listopada 2022 r. o godz. 19.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (Rzeszów, ul. Witolda 11a). Wykład będzie także transmitowany na żywo na YouTube (www.youtube/com/AkademiaLiturgiczna). Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie społeczne!

Gimnastyka dla kobiet z elementami samoobrony:

Wólka Podleśna – wtorek 19.00-20.00, świetlica LKS Leśna; Tajęcina – środa 19.00-20.00, Dom Ludowy