Święto Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020 r.

01/02/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

2. Jutro wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła – po Mszy św. poświecenie jabłek.

3. We wtorek 4 lutego w naszym kościele o godz. 16.30 dzieci i młodzież z naszej szkoły zaprezentują program słowno-muzyczny z dedykacją dla wszystkich Babć i Dziadków z naszej parafii – serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

3. W środę wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy – po Mszy św. poświęcenie chleba i soli.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

- czwartek – o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

- piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja; różaniec godz. 16.30 o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Caritas. – po Mszy św. spotkanie formacyjne Caritas – zapraszam osoby chętne, które chciałyby włączyć się w działalność Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w piątek od godz. 16.00.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

5. W sobotę po Mszy św. Nowenna do św. Jadwigi Królowej, Po Nowennie spotkanie Akcji katolickiej – zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do Akcji Katolickiej

6. We wtorek 11 lutego będziemy przeżywać XXVIII Światowy Dzień Chorego.  Z tej okazji serdecznie zapraszam we wtorek 11 lutego na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku. W czasie Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych – warunki przyjęcia tego sakramentu to: stan łaski uświecającej, choroba lub podeszły wiek. Od godz. 16.30 można będzie skorzystać ze spowiedzi. Po Mszy św. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do salki parafialnej na mały poczęstunek.

7. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu (1 marca) i potrwają do wtorku (3 marca). Rekolekcje szkolne będą miały miejsce od 2-4 marca. Szczegółowy program zostanie podany bliżej terminu rekolekcji.

8. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00;  niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) ++ Marian Wilk i Jego Rodzice

(2) + Mieczysław Kot – od Zarządu Miejsko Gminnego OSP w Łańcucie – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od rodziny Lechów i Drzałów – poza parafią

(5) + Jan Grzesik – od mamy – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) + Franciszek Lech (9 rocznica śmierci) i zmarli z rodziny

(2) O błogosławieństwo Boże dla babć i Dziadków z naszej parafii – od wnuczek i wnuków

(3) + Mieczysław Kot – od Zarządu Gminnego OSP w Dynowie – poza parafia

(4) + Mieczysław Kot – od chrześnicy Małgorzaty z rodziną – poza parafią

(5) + Mieczysław Kot – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(1) + Roman Wołoszyn (1 rocznica śmierci)

(2) + Mieczysław Kot – od Stanisławy i Edwarda Kot – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od szwagra Jana Bojdy z rodziną – poza parafią

(5) + Jan Grzesik – od siostry Ewy z mężem – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Józef Grzesik – od wnuczki Katarzyny z mężem

(2) + Mieczysław Kot – od Teresy i Piotra Bujniak – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Strażaków z Gminy Tyczyn – poza parafią

(5) + Jan Grzesik – od siostry Bronisławy z mężem – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) + Teresa Lech – od męża

(2) + Mieczysław Kot – od Janusza z rodziną – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od szwagra Jerzego z rodziną – poza parafią

(5) + Jan Grzesik – od brata Marka z żona i dziećmi – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Jolanty w 50 urodziny

(2) + Mieczysław Kot – od Koleżanek i Kolegów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Eweliny z rodziną – poza parafią

(5) + Jan Grzesik – od brata Wiesława – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Mieczysław Kot – od Zarządu Powiatowego OSP w Dębicy – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) + Jan Grzesik – od siostrzenic: Faustyny, Eweliny, Klaudii z rodzinami – poza parafią

10.30: + Tadeusz Bojda – od Chóru Parafialnego

16.00: O szczęśliwą operację, powrót do zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny – od rodziców

Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów kościelnych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu, ul. Witolda 11a, 35-302 Rzeszów, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.