Rocznica Poświecenia Kościoła 31.10.2021 r.

30/10/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30, 14.00  w kaplicy cmentarnej – po Mszy procesja.

Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

2. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas  jutro 1 listopada na cmentarzu przeprowadzą kwestę, na rzecz biednych z naszej parafii.

3. We wtorek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. o godz. 7.00 i 17.00

4. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 procesja na cmentarz – młodzież KSM-u poprowadzi różaniec za zmarłych.

Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie przejścia, a wszystkich o zabranie ze sobą lampionów.

5. W listopadzie po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 16.00.

6. W tygodniu wspominamy:

- czwartek – św. Karola Boromeusza

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej – serdecznie zapraszam.

8. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy (nieszpory) i rozważania Bożego Słowa.

9. Msze św. w tygodniu: poniedziałek – 7.30; 10.30; 14.00 kaplica na cmentarzu; wtorek – 7.00 i 17.00; od środy o 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

11.Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 7.30: (1) + Janina Cyrek – od męża

(2) + Halina Skomro – od Teresy i Sylwestra Lech z rodziną – poza parafią

(3) + Zofia Litwin – od Marii Wajda z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Zofia Litwin – poza parafią – początek

10.30: + Damian Pszczółkowski – od rodziców

14.00(kaplica): Za zmarłych Parafian

(1) Za wiernych zmarłych

(2) + Halina Skomro – od koleżanek i kolegów syna Stanisława z Gimnazjum – poza parafią

(3) + Zofia Litwin – od rodziny Poźniak – poza parafią

17.00:

++ Rozalia i Stanisław Bojda; Marianna Jachimowska

(1) ++ Antoni i Maria Jeziorek

(3) + Zofia Litwin – od rodziny Jeremicz – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) ++ Maria i Kazimierz Pilińscy

(3) + Zofia Litwin – od Róży św. Teresy – poza parafią

Piątek – 17.00

(1) + Elżbieta Pasiak – od Bożeny i Sylwii Myrda

(3) + Zofia Litwin – od brata Wiesława z żoną – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) ++ Czesław, Marian i zmarli z rodziny Kokoszków

(2) + Halina Skomro – od Anety i Pawła Jastrząb z rodziną – poza parafią

(3) + Zofia Litwin – od brata Wiesława z żoną – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Halina Skomro – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Zofia Litwin – od Róży św. Teresy – poza parafią

(4) Gr. + Zofia Litwin – poza parafią

10.30: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mileny i Julii z okazji urodzin – od rodziców

16.00: + Mieczysław Kot (2 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

Możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

WARTO PRZECZYTAĆ