Ogłoszenia parafialne – XXXIII Niedziela zwykła; 13.11.2016r.

12/11/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych. Mamy możliwość uzyskiwania odpustów i ofiarowania ich za naszych przodków.

2. W obecną niedzielę przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Zbiórka do puszek dla Kościoła w Iraku.

3. W piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 359d, 484c, 111, 313, 126, 201, 2, 125, 98, 124, 309a, 113, 158, 396, 221, 301, 79, 457, 377, Pogwizdów 617. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Maria Grzesik – 30 gr.

(2) +Józef Wisz – 1 r. śm.

• Ø Wtorek: 17.00: (1)+ Tadeusz Lech – od swatów z Medyni Gł.

(2) +Maria Pietraszek – od chrześniaka Piotra z rodziną

• Ø Środa: 17.00: (1) +Apolonia, Wawrzyniec Stawarz i Zofia Kuźniar

(2) W pewnej intencji (ks. Waldemar – poza parafią)

• Ø Czwartek: 17.00: (1) +Agata Gołojuch i jej śp. rodziców i rodzeństwo

(2) Za zmarłych rodziców: Maria, Walenty, Karolina, Andrzej

• Ø Piątek – 17.00: (1) +Adam, Bronisława (f), Aleksandra (f), Stanisław Panek

(2) +Józef Wisz – od najbliższych sąsiadów (Nr 391)

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Marian i Józef Jakubowscy w 19 r. śm.

(2) + Józef Urban – od uczestników pogrzebu (ks. Jan poza parafią)

• Ø Niedziela; 7.30: Tomasz, Antonina Gancarz

10.30: +Janina Bielenda w r. śm.

15.45: Nabożeństwo wypominkowe

16.00: Za parafian

6. Zgodnie z zaproszeniem Ks. Biskupa, zachęcamy do dobrego przeżycia nowenny przed Uroczystością Chrystusa Króla i Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.  W piątek, 18 listopada – dzień pokuty i postu, w sobotę, 19 listopada – uroczystości w Łagiewnikach, w niedzielę, 20 listopada– we wszystkich parafiach na wszystkich Mszach św. i w Katedrze o godz. 12.00, z udziałem Akcji Katolickiej i KSM-u, Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Chętnych na wyjazd członków i sympatyków AK proszę o kontakt z panem prezesem Krzysztofem Gałęzą.

7. W sobotę, 19 listopada odbędzie się w Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i władz państwowych, uroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączona z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.  W programie: godz. 10.00, nabożeństwo, konferencja bpa Romana Pindla, o godz. 12.00 Msza św., a po niej przed Najśw. Sakramentem Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości osobistego lub przez media.

8. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

9. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza na film „Ludzie Boga”, oparty na faktach o sile wiary cysterskich mnichów w Algierii. Stają oni przed dylematem wyjechać czy zostać? Bo taką decyzję muszą podjąć, gdyż wszyscy cudzoziemcy dostają nakaz opuszczenia kraju. Projekcja odbędzie się 17 listopada (czwartek) 2016 r. o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie w ramach Rekolekcji Filmowych. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.

10. Czytelnictwo prasa katolicka niech wpisuje się w naszą stałą formacje religijną.

11. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących w tym tygodniu przy kościele, poniedziałek – czwartek: Franciszek Kłonicki, w czwartek: Zbigniew Mazur i Mariusz Mazur, sobota: Ryszard Jastrząb, Mateusz Kuźniar, Rafał Kuźniar, Bartłomiej Dyrkacz, Lucjan Bojda, Kamil Wajda, Aleksander Niewitała. Bóg zapłać.

12. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Krystyna Ożóg 56, Katarzyna Jakubowska 58, Elżbieta Orłoś 57, Elżbieta Jakubowska 58a, Marta Dziurgot 58b. Dziękuję za zakupione kwiaty.

13. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Kamil Szpunar z Martą Walat – zapowiedź pierwsza. Kto wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić Urząd Parafialny.