Ogloszenia parafialne – XXXI Niedziela zwykła; 30.10.2016r.

29/10/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Wyższe Seminarium Duchowne  zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza. W naszej parafii uczynimy to w dzisiejszą niedzielę.

2. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Jest możliwość uzyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych.

Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek o 8.00. Spowiedź w piątek od 15.00. W pierwszy piątek po Mszy św. różaniec za zmarłych na cmentarzu (KSM).

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 123, 34, 44, 258, 59, 257, 139a, 359, 489, 172, 85, 333, 358c, 394, 10a, 139, 202, 477, 442i, 70, 484a, 210a, 105, 435, 287, 112. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Maria i Franciszek Bojda

• Ø Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych: 7.30: + Maria Grzesik – gr.

10.30: Za parafian

14.00; Za zmarłych parafian (kaplica cmentarna)

• Ø Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: 7.00: +Maria Grzesik – gr.

17.00: +Antoni i Maria Jeziorek i zmarłych z rodziny

• Ø Czwartek – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Kazimierz Michałek – 6 r. śm.

• Ø Piątek – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr. (ks. Jan poza parafią)

(2) +Maria i Kazimierz Piliński

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr. (ks. Jan poza parafią)

(2) +Marian Wilk – 30 dzień po śmierci

• Ø Niedziela; 7.30: +Stanisław, Stanisława Piekło

10.30: +Maria Grzesik – gr.

15.45: Nabożeństwo wypominkowe

16.00: Za parafian

6. W związku ze Świętem Niepodległości, 11 listopada, które wypada w piątek, Biskupi Diecezjalni obecni na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o udzieleniu wiernym na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”.

8. Czytelnictwo prasa katolicka niech wpisuje się w naszą stałą formacje religijną.

9. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących w tym tygodniu przy kościele, dziękuję: Stanisławowi Staszowskiemu, Janowi Pilińskiemu, Jerzemu Michno, Franciszkowi Kłonickiemu, Eugeniuszowi Koszarskiemu – transport. Dziękuję PZC za posprzątanie cmentarza i kaplicy.

10. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Maria Bielenda 33, Adela Małecka 31, Karol Kopeć 34, Piotr Wołoszyn 36, Zofia Litwin 46, Zofia Ożóg 38, Zofia Kopeć 44. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

11. Caritas Polska podjęła program  „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy przez parafie i poszczególne rodziny. Szczegóły na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.

12. Nieformalna grupa „Twórcze Anioły” zaprasza uczestników warsztatów plastycznych do odbioru obrazów w dniu  02.11. 2016r (środa) w salce parafialnej o godz.18.00.

13. W dniu Wszystkich Świętych Parafialny Zespół Caritas we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje kwestę na rzecz potrzebujących z naszej parafii. Zebrane ofiary wspierają bieżącą działalność PZC – głównie pomoc osobom ubogim i samotnym z naszej parafii oraz pozwalają włączyć się w organizację półkolonii dla dzieci z naszej miejscowości.

Warunki odpustu zupełnego (1 – 8 listopada)

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.