Ogloszenia parafialne – XXV Niedziela zwykła; 18.09.2016r.

17/09/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dziś ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Możliwość złożenia ofiar do puszek po każdej Mszy św.

2. W niedzielę, 18 września 2016 r., Kościół w Polsce obchodził 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zorganizowana będzie zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via” w niedzielę 25 września.

3. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 164, 396, 440i, 442h, 358c, 396, 201, 304, 361, 403a, 134a, 356c, 350, 224, 359, 301, 26g, 107b, Jasionka 900. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Krzysztof Skiba 480c, Barbara Gancarz 477, Marek Gołąb 480f, Barbara Gancarz 480e, Adrian Obara 480, Barbara Skóra 482. Dziękuję za złożoną ofiarę.

• Ø Poniedziałek: 18.00: (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Tekla, Jan, Franciszek, Józef, Wojciech, Bronisław, Aniela, Stanisława (f)

• Ø Wtorek – 18.00: (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Józef Wisz – od żony Michaliny (Nr 107)

• Ø Środa – 18.00: (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Stanisław Kot – od Zakładu Pogrzebowego z Pogwizdowa

• Ø Czwartek; 18.00: (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Maria Pietraszek – od koleżanki Marii z rodziną

• Ø Piątek – 18.00; (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Maria Gancarz – od rodziny Baranów

• Ø Sobota – 7.00: (1) +Wiesław Tomasik – gr.

(2) +Józef Urban – od Tadeusza i Stanisławy Kłonickich

• Ø Niedziela; 7.30: +Władysław Mytych

10.30: (1) Za parafian

(2) W 35-tą rocznicę ślubu Janiny i Bogdana Kunysz, intencja dziękczynno-błagalna

16.00: +Wiesław Tomasik – gr.

6. Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza do udziału w XXXII Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r. Serdecznie zachęcam do udziału w uroczystościach.

7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

8. We wtorek po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszam chętnych, lista jest jeszcze otwarta.

9. W środę po Mszy św. mają spotkanie ministranci i lektorzy.

10. Parafia pw. Św. Jana Kantego w Ustrobnej zaprasza w dniu 1 października na konferencję z okazji 75. rocznicy śmierci bł. Stanisława Starowieyskiego, patrona Akcji Katolickiej. W uroczystości biorą udział przedstawiciele Akcji Katolickiej sąsiednich diecezji oraz członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św. w kościele w Ustrobnej pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.

11. W kinach wyświetlany jest film „Smoleńsk” o katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Zachęcamy do oglądania.  Kino „Zorza” w Rzeszowie wyświetla komedię „Jak Bóg da”, o perypetiach rodziny, w której syn zapowiada, że chce zostać księdzem.  Od 30 września w Kinie „Zorza” będzie wyświetlany film „Historia Marii” o głuchoniemej i niewidomej od urodzenia dziewczynie, która dzięki terapii siostry Małgorzaty staje się samowystarczalną kobietą.

12. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badania pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulatorium diagnostycznym przy Kościele we wtorek 20 września o godz. 10.30. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się pod chórem.

13. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Marcin Prucnal z Aleksandrą Pyrcz – Prucnal – zapowiedź druga, kto by wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić Urząd Parafialny.

14. W październiku (12-17.10.2016r.) czeka naszą parafię Renowacja Misji Świętych. Misje i ich renowacja to niezwykle ważny czas w formacji duchowej wspólnoty parafialnej. To czas powrotu do wolności od grzechu i zła, powrotu do źródła jakim jest Chrystus. To również okazja do potwierdzenia raz już dokonanego wyboru trwania w wierze. Módlmy się o owoce duchowe tego błogosławionego czasu w życiu naszych rodzin.

15. Słowa wdzięczności w imieniu wspólnoty parafialnej kieruję wobec pracujących przy kościele w tym tygodniu: czwartek: Aleksander Niewitała, Andrzej Surowiec, Krzysztof Skiba, Stanisław Staszowski, sobota: Damian Pszczółkowski, Mariusz Mazur, Piotr Koszuliński, Janusz Koszuliński, Konrad Jakubowski, Mariusz Obara, Marian Małecki, Krzysztof Gałęza, Aleksander Niewitała, Jan Piliński Janusz Kuźniar, Maciej i Jaś Maziarz + transport z tartaku.

Zapraszam chętnych parafian do pracy przy kościele w najbliższą sobotę 24 września na godzinę 8.00. Będą wykonywane między innymi prace ciesielskie.

16. Grupa Nieformalna „Twórcze Anioły” oraz Stowarzyszenie „JADWIŻANIE” zapraszają na wystawę podsumowującą Inicjatywę Lokalną „Dwuwymiarowe formy wyrazu w malarstwie mieszkańców Wólki Podleśnej”, która odbędzie się w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej w dniu 24 września 2016 r. (sobota)

Program:

17.00 – Uroczyste otwarcie wystawy lokalnych talentów

17.30 – Wręczenie dyplomów dla uczestników projektu

18.00 – Koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu: Martyny Jakubowskiej i Renaty Jakubowskiej

18.45 – Poczęstunek

Patronat medialny: - Radio VIA

- Wydział Architektury i Sztuki Sakralnej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Partnerzy:

- Starosta Rzeszowski

- Gmina Trzebownisko

Operatorzy programu:

- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”

17. W najbliższą niedzielę na Sumie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.. Poświęcony różaniec wręcza dziecku mama.