Ogloszenia parafialne – XX Niedziela zwykła; 14.08.2016r

14/08/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W poniedziałek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, popularnie nazywane – Świętem M. B. Zielnej. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na Sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

3. We wtorek, 23 sierpnia przeżywać będziemy wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza. Zapraszamy do udziału we Mszach św. w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00 i 17.00. We wszystkich parafiach prosimy o modlitwę za diecezję i kapłanów przez wstawiennictwo Błogosławionego oraz modlitwę o Jego  kanonizację.

4. Gorąco zachęcam młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w „Dniach Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Spotkanie rozpocznie się 18 sierpnia o godz. 19.00 przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Zakończenie 20 sierpnia o 14.00. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz inni chętni, także niezaangażowani w działalność młodzieżowego duszpasterstwa parafialnego. Szczegóły na plakacie i ulotkach oraz na stronie sdmrzeszow.pl.

5. Przypominamy, że 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywać będziemy odnowienie ślubów narodu w parafiach.

6. Osoby zainteresowane zgodnym z naturą oraz moralnością chrześcijańską leczeniem niepłodności metodą NaProTechnology, informujemy, że w naszej diecezji istnieje możliwość zapoznania się z tzw. modelem Creighton, który jest pierwszym etapem umożliwiającym podjęcie leczenia. Chętnych prosimy o kontakt z instruktorką stażystką FCPI, panią Bernadetą Paśko (bernadeta.pasko@wp.pl, tel. 792576986). Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie.

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 340, 104, 113, 98, 126, 376, 125, 109, 377a, 137, 158, 85, 322, 70, 24, 26, 309a, 111, 26g, 396. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, ten trud podjęli: Lucyna Wiercioch, Julia Wiercioch, Joanna Jakubowska, Konrad Jakubowski, Małgorzata Techman, Tomasz Kilian, Anna Lech, Danuta Lech, Małgorzata Małecka, Danuta Płoch, Zofia Miś, Piotr Kloc. Dziękuję za dekoracje.

• Poniedziałek – Wniebowzięcie NMP: 7.30: +Bronisława Jakubowska – gr.

10.30: Za parafian

16.00: Dziękczynna za otrzymane łaski Boże i o zdrowie dla rodziny Jaworskich

• Wtorek – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2) +Stefan i Jan Miś

• Środa – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Czwartek; 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2) +Tadeusz Lech – 7 dzień po śmierci

• Piątek – 18.00:.(1) +Bronisława Jakubowska – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Sobota – 18.00: (1) +Bronisława Jakubowska – gr. (Ks. Jan -poza parafią)

(2) W 70. rocznicę urodzin Zofii Kot, o zdrowie i bł. Boże (od zięcia z córką i wnukami)

• Niedziela; 7.30: +Bronisława Jakubowska – gr.

10.30: Za parafian

16.00: +Stanisław Bielak – 3 r. śm.

10. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

11. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych przy DD „Tabor” organizuje kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Droga formacji trwa od września 2016 r. do uroczystości Zesłania Ducha Świętego tj. 04.06.2017 r. Zapisy przyjmowane są do końca sierpnia br. telefonicznie: ks. Wiesław Rafacz tel. 606 366 750.

12. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dnia 25 sierpnia do godz. 11.00 na parkingu przy kościele. Akcja zbierania elektroodpadów przez firmę Green Office Ecologie, zakłada wsparcie konkretnych projektów katolickich oraz dobroczynnych na misjach.

13. Rodziców proszę, by zaczęli zaopatrywać swoje dzieci w podręczniki i ćwiczenia do lekcji religii. W Szkole Podstawowej obowiązuje wydawnictwo JEDNOŚĆ, w Gimnazjum wydawnictwo GAUDIUM.