Ogloszenia parafialne – XV Niedziela zwykła; 10.07.2016r.

09/07/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W poniedziałek święto św. Benedykta, Patrona Europy.

2. W sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.

3. Zapraszamy do wzięcia udziału w 39. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 4 sierpnia 2016r. pod hasłem „Zanurzeni w Miłosierdziu”. Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

4. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży i przyjazd papieża Franciszka do Krakowa. Dni w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczynają się 20.07.2016 r. (środa) natomiast kończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Dekanat Rzeszów-Północ ma przyjąć jeden autokar pielgrzymów z Francji. Nasza parafia zadeklarował przyjąć 37 osób, tę wolę wyraziło 17 rodzin. Jestem ogromnie wdzięczny za otwartość serca i za świadectwo wiary. Ten gest jest miły Bogu i u Niego się liczy. Ostatecznie przydzielono nam do przyjęcia kilka osób. Z tymi rodzinami do których udadzą się pielgrzymi jestem w kontakcie. Pozostałym dziękuję za otwartość i życzliwość.

5.Dziękuję Kazimierzowi Baranowi za przywiezienie piasku.

6. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 420, 424, 134a, 251, 98, 371, 414, 221c, 44, 36, 137, 138c, 126, 48, 160, 61,111. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, ten trud podjęli: Alicja Szpetnar 331, Anna Pietrzyk 396, Małgorzata Kowal 396c, Jadwiga Gałęza 396a, Bogusław Kot 396d. Dziękuję za zakupione kwiaty i złożoną ofiarę.

• Poniedziałek – 18.00; (1) +Józef Urban – gr.

(2) O zdrowie męża i błogosławieństwo Boże (ks. Jan – poza parafią)

• Wtorek – 18.00: (1) .+Józef Urban – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Środa – 18.00: (1) +Józef Urban – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2): +Aniela i Jan Drupka

• Czwartek; 18.00: (1) .+Józef Urban – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2) +Stefania, Józef Łukasz

• Piątek – 18.00: (1) .+Józef Urban – gr.

(2) W pewnej intencji (ks. Jan – poza parafią)

• Sobota – 18.00: (1) +Józef Urban – gr. (ks. Jan – poza parafią)

(2) +Maria – 2 r. śm. i Marcin Walat

• Niedziela; 7.30: +Józef Urban – gr.

10.30: W 20. rocznicę ślubu Beaty i Kazimierza Kowal, o Boże bł. i o zdrowie.

16.00: Za parafian

9. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Konrad Piotr Lech z Barbarą Anną Szostek – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami jest zobowiązany w sumieniu powiadomić Urząd Parafialny.

10. Stowarzyszenie „Jadwiżanie” zorganizowało w okresie od 04. 07. 2016 do 08 .07.2016 roku półkolonię dla dzieci i młodzieży z terenu Wólki Podleśnej. W zajęciach uczestniczyło 72 dzieci. Uczestnicy półkolonii brali udział w: pikniku, wycieczce do Krasiczyna i Przemyśla, rajdzie pieszym na trasie Iwonicz Zdrój – Rymanów, zwiedzaniu huty szkła w Rymanowie, wieczorze filmowym oraz zabawach sportowo – rekreacyjnych na basenie w Nowej Wsi. Kierownikiem półkolonii była p. Małgorzata Kowal wspierana przez p. Agatę Kozłowską i p. Urszulę Mazur a opiekunami grup: p. Lucjan Bojda, p. Radosław i Edyta Sworsztowie, p. Małgorzata Proskura – Buczak, p. Żaneta Telbyło. Organizację zajęć wspomagali: p. Małgorzata Dyrkacz, Weronika Dyrkacz, Wiesława Fabińska, Anna i Maciej Maziarzowie, Andrzej Lech, Janusz Kuźniar, Anna i Józef Pietrzykowie.

Zajęcia kolonijne prowadzone były nieodpłatnie. Fundusze na organizację półkolonii Stowarzyszenie pozyskało z Gminy Trzebownisko, 1%, Parafialnego Zespołu Caritas oraz sponsorów. Lody i watę ufundowali Józef i Anna Pietrzykowie. Stowarzyszenie „Jadwiżanie” dziękuje również Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie budynku szkoły niezbędnego do zgłoszenia wypoczynku.

Szczególne słowa wdzięczności organizatorzy kierują do Opatrzności Bożej dziękując za piękną pogodę i bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.