Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; 15.05.2016r.

14/05/2016 Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; 15.05.2016r.

Informacje duszpasterskie!

1. W sobotę, 14 maja, o godz. 10.00 w rzeszowskiej Katedrze Ks. Biskup Ordynariusz wyświęcił 10 nowych kapłanów dla naszej diecezji. Polecajmy modlitwie nowych kapłanów.

2. W niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy kościele OO. Bernardynów o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.

3. W piątek, 20 maja przeżywać będziemy 16. rocznicę święceń biskupich Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00. Przewodniczy Ks. Biskup Ordynariusz. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Pasterza.

4. Zbiórka do puszek w niedzielę, 22 maja na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.

5. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 407, 85, 61, 396, 86, 58, 113, 188, 340, 3, 480, 263, 322, 26, 414, 359, 359, 403a, 98, 79, 458, 50e. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6.Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Małgorzata Kędzior 239, Patrycja Kędzior 239, Maria Czaja 241, Lucyna Grzesik 244, Karolina Grzesik 244a, Monka Grzesik 244a, Marzena Orzech 251a. Dziękuję za zakupione kwiaty.

• Ø Poniedziałek – NMP Matki Kościoła; 7.00: .+Antonina Gancarz –gr.

18.00: W 7 rocznice ślubu Małgorzaty i Mariusza, podziękowanie za otrzymane łaski z prośba o błogosławieństwo dla synów

• Ø Wtorek – 18.00: (1) Podziękowanie za łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej

• Ø Środa 18.00: (1) +Agata i Stanisław Kuźniar, Józef Cyrnek

• Ø Czwartek – 18.00: (1) +Józef, Zofia i Krystyna z domu Pokrzywa

(2) +Antonina Gancarz -gr.

• Ø Piątek – 18.00: (1) +ks. Jan Kalinka

(2) +Antonina Gancarz -gr.

• Ø Sobota – 18.00: (1) Za Małgorzatę i Roberta w 20. rocznice ślubu

(2) +Antonina Gancarz -gr. (ks. Jan  – poza parafią)

• Ø Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy; 7.30: +Antonina Gancarz – gr.

10.30: Pierwsza Komunia św.

15.45. Nabożeństwo majowe

16.00: +Józefa (f), Franciszek Lech

8. Są już terminy turnusów wakacyjnych: Oazy, LSO, KSM-u, RAM-u. Zainteresowanych zapraszam do kancelarii lub proszę skontaktować się z liderami grup duszpasterskich.

9. Dziękuję p. Grażynie Wolanik i p. Małgorzacie Kowal za podjęcie się funkcji organizacyjnej Pieszej Pielgrzymki do Leżajska. Za ubezpieczenie pątników dziękuje p. Darkowi Kowalowi. Wspaniale się spisała obsługa transportowa; busem jechał p. Maciej Maziarz a samochodem osobowym p. Jan Skiba. Pełny profesjonalizm był widoczny u p. Bartka Dyrkacza, p. Darka Kowala i p. Janusza Koszulińskiego w kierowaniu ruchem. Serdecznie dziękuję tym, którzy nieśli krzyż i „lizak” oraz nagłośnienie. Dziękuję „Orlętom” za świadectwo wiaty i patriotyzmu. Prawdziwą atmosferę religijną pielgrzymki tworzyli prowadzący śpiew i modlitwy. Było widać, że śpiew sprawiał im wielką radość, zarówno młodszym (VI kl., IG., IIIG.) jak i starszym. Można było doświadczyć Bożej radości wspólnoty pielgrzymkowej, którą tworzyło 107 parafian i gości z innych miejscowości. Wobec wszystkich pragnę wyrazić najwyższe słowa pasterskiego uznania i zaprosić w imieniu organizatorów na przyszłoroczną pielgrzymkę 3 czerwca 2017r.

10. W poniedziałek Święto Matki Kościoła, Msze św. o 7.00 i 18.00.

11. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

12. Zbliża się dzień Pierwszej Komunii św. dla dzieci z III kl. Szkoły Podstawowej. W ramach przygotowań duchowych zapraszam rodziców w poniedziałek po majówce na konferencje. Katechezy liturgiczne dla dzieci będą w środę, czwartek i piątek po majówce. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przygotowują świątynie w sobotę od 8.00.

13. Zostały uzgodnione przybliżone terminy prac przy wykonywaniu kotłowni i instalacji grzewczej kościoła (kotłownia około 30 maja a instalacje na płycie kościoła po odpuście). Pewne prace przygotowawcze i burzeniowe musimy wykonać sami. Proszę panów radnych, by w swoich rejonach zaprosili chętnych. Jako proboszcz również zapraszam chętnych parafian, którzy dysponują czasem w najbliższa sobotę na godzinę 8.00.