Ogłoszenia parafialne – II Niedziela zwykła, 15.01.2017 r.

14/01/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W okresie przedświątecznym Parafialny Zespół CARITAS we współpracy ze Szkolnym Kołem CARITAS zorganizował Adwentową Choinkę. Dary rzeczowe, oraz ofiary (SKC – 500 zł, PZC – 700 zł) zostały przekazane na potrzeby dzieci z Hospicjum. W imieniu Hospicjum dziękujemy za ten szczególny dar serca wszystkim, którzy włączyli się w pomoc Tym najbardziej potrzebującym.

2. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. We czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 245, 249, 112, 125, 407, 359, 86, 268. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Poniedziałek – 17.00: (1) +Stanisław Urban – 6 r. śm.

(2) +Tadeusz Lech – od Władysława Lech

• Wtorek – 17.00: (1) O błogosławieństwo Boże w pomyślnym przebiegu operacji i szybkim powrocie do zdrowia

(2) +Józef Urban – od rodziny Józefa Lecha

• Środa17.00: (1) +Stefania, Kazimierz i Anna Kuraś

(2) +Józef Wisz (nr 391) – od siostry Marii

• Czwartek – 17.00: (1) +Maria Gancarz – od wnuka Łukasza z rodziną

(2) +Maria Kot – od uczestników pogrzebu (poza parafią – ks. Jan)

• Piątek – 17.00: (1) +Marian Wilk – od wnuków

(2) +Stanisław Kot – od uczestników pogrzebu (poza parafią – ks. Jan)

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Stanisława (f), Czesław Ożóg – w r. śm.

(2) +Józef Wisz (nr 107) – od uczestników pogrzebu (poza parafią – ks. Jan)

• Ø Niedziela – 7.30: Za parafian

10.30: W podziękowanie za otrzymane łaski oraz o zdrowie i bł. Boże dla Antosi, Miłosza i Filipa.

16.00: +Maria, Wojciech Prucnal

6. Czytelnictwem prasy katolickiej oraz słuchaniem mediów katolickich pogłębiajmy więź z Chrystusem i świadomość bycia Kościołem.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Dorota Woś 107, Krzysztof Drozdowski 107b, Danuta Michno 139a, Teresa Jakubowska 139, Tadeusz Kot 142a, Adrianna i Katarzyna Ziobro 143a. Dziękuję za ofiarę.

8. Pragniemy jako kapłani serdecznie podziękować parafianom za duszpasterskie rozmowy podczas kolędy, zatroskanie o Kościół lokalny, wyrażone sugestie, propozycje, inicjatywy, za gościnność oraz za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za składane ofiary, które będą przeznaczone według wskazań Synodu Diecezji Rzeszowskiej, częściowo na potrzeby diecezji, określony procent na potrzeby duszpasterskie parafii a reszta na utrzymanie duszpasterzy. Gdyby u kogoś nie było kolędy z jakiejkolwiek przyczyny, a chciałby przyjąć księdza, prosimy o zgłoszenie w Urzędzie Parafialnym.

9. Mamy zaszczyt zaprosić na niecodzienne wydarzenie w naszej świątyni, jakim będzie 29 stycznia o godz. 10.00 koncert kolęd naszego Chóru Parafialnego i Scholi. To wydarzenie muzyczne połączone z medytacją nad tym jak dzisiejszy świat i człowiek przyjmuje Boga, który niezmiennie pragnie rodzić się w Betlejem naszego serca. Chór i Schola prowadzone przez Pana Eugeniusza Koszarskiego i wspomagane akompaniamentem fletu, trąbki, gitary i bongosów wykonają tradycyjne polskie kolędy ukazujące prawdę o Bożym Narodzeniu. Na koncert można zaprosić swoje rodziny, przyjaciół i gości.