Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2017 r.

11/03/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Druga niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziś jest możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc misjonarzom w realizacji dzieła ewangelizacyjnego i humanitarnego.

2. Dziś po południu zapraszamy o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W piątek zapraszam na Msze święte o godz. 7.00 i o 17.00 i bezpośrednio po każdej z tych Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach i wspólnotach naszej Diecezji.

5. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną „Świadectwo Leszka, cz. II”,  którą poprowadzi Leszek Dokowicz we wtorek, 21 marca, o godz. 19.15 w DD Tabor, ul. Połonińska 25.

6. Przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach i wspólnotach naszej Diecezji. Deklaracje są na stoliku w przedsionku.

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 57, 150a, 274, 281, 58, 48, 244, 302, 50, 113, 124, 50e, 406, 111, 376, 125, 408b, 188, 366, 158, 251a, 139, 79, 98, 23, 224, 401. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Poniedziałek – 17.00: (1) +Edward Szuberla – gr. (poza parafią)

(2) +Bronisława i Augustyn Litwin – od syna Wiesława z rodziną

• Wtorek – 7.00: (1) +Edward Szuberla – gr.

(2) +Józef Wisz – od uczestników pogrzebu; Nr 391 (poza parafią)

• Środa – 17.00: (1) +Edward Szuberla – gr. (poza parafią)

(2) +Tadeusz Lech – od Anny i Franciszka Kłonickich

• Czwartek – 17.00: (1) +Edward Szuberla – gr.

(2) +Marian Wilk – od uczestników pogrzebu (poza parafią)

• Piątek – 7.00; + Edward Szuberla – gr.

17.00: +Józef, Jan, Tekla Gancarz

• Ø Sobota – 17.00: + Edward Szuberla – gr. (poza parafią)

(2) + Władysława (f) Wisz – od bratowej z Francji z rodziną

• Ø Niedziela – 7.30: +Edward Szuberla – gr.

10.30: +Józef Urban – od rodziny Wilków i Panków

16.00: Za parafian

10. Media katolickie i prasa katolicka w pełni otworzą nas na prawdę.

11. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Janina Skóra 219, Aneta Jastrząb 220, Anna Kokoszka 224, Maria Wołek 232, Monika Ruszel 229a. Dziękuję za złożoną ofiarę.

12. Dziękuję Franciszkowi Kłonickiemu i Aleksandrowi Niewitale za wykonane prace.

13. Spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej z Dekanatu Rzeszów – Północ, odbędzie się w najbliższy wtorek w Terliczce o godz. 17.00. Chętni niech się zgłoszą do Prezesa Krzysztofa Gałęzy.

14. W najbliższy poniedziałek po Mszy św. spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów.

15. Członkowie Koła Misyjnego od następnej niedzieli (czyli III niedzieli Wielkiego Postu) będą, po Mszach św., rozprowadzać kartki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przekazane na budowę studni w Somalii gdzie nadal 2,8 mln ludzi nie ma dostępu do wody.

16. Mają zawrzeć związek małżeński następujące osoby: Artur Sołek z Izabelą Fabińską – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach jest w sumieniu zobowiązany powiadomić Urząd Parafialny.

W niedzielę, 5 marca, przedstawiciele drużyny „Orląt” działającej przy naszej Parafii przeżywali imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Biskup Solenizant odprawił Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, o godz. 9.30 z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków”. Po Mszy św. Orlęta z naszej parafii złożyły życzenia Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 4. Nikodem Dyrkacz zagrał na trąbce „Sto lat” czym bardzo wzruszył biskupa seniora Kazimierza Górnego.

6 marca 2017 r.  w poniedziałek,  o godz. 16. 45  Drużyna „Orląt” z naszej Parafii  wraz z przedstawicielami Strzelców, władz oraz rodziny płk. Leopolda Lisa Kuli uczestniczyła w złożeniu kwiatów i zniczy na grobie pułkownika na cmentarzu Pobitno. Nikodem Dyrkacz zagrał na trąbce utwory: „Słuchajcie wszyscy” i „Śpij kolego”.

7 marca 2017 r. o godz. 12.00, we wtorek Drużyna „Orląt” z naszej Parafii uczestniczyła w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Troje nowych członków Drużyny „Orląt” złożyło przyrzeczenie: Lidia Wiercioch, Justyna Wołek, Patrycja Ruszak.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie celebrowanej przez ordynariusza diecezji rzeszowskiej ks. bp. Jana Wątrobę w asyście liturgicznej naszych lektorów: Pawła Guni i Dariusza Bratka.

W czasie Mszy swoje ślubowanie złożyli najmłodsi – „Orlęta” Związku Strzeleckiego. Po Mszy uroczystości przeniosły się na Plac Farny przed pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie rozpoczął się uroczysty apel. W tym roku, oprócz młodzieży strzeleckiej z Podkarpacia, na placu stanęli także „Strzelcy” z całej Polski – łącznie prawie tysiąc dziewcząt i chłopców w mundurach.

Wyjazdy Drużyny „Orląt” na powyższe uroczystości organizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz Ich Rodzin „Jadwiżanie”. Opiekę sprawowali i przygotowywali do uroczystości:  insp. ZS Marek Strączek, insp. ZS Henryk Klimek, p. Andrzej Lech, Małgorzata Kowal oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia.

LINK DO GALERII:

LINK DO WYWIADU W RADIU:

http://www.radio.rzeszow.pl/audycje#ajx/wiadomosci/894/rzeszow-upamietnil-98-rocznice-smierci-plk-lisa-kuli (prawy górny róg kliknąć na głośnik)