Ogłoszenia parafialne – II NIEDZIELA ADWENTU, 4.12.2016 r.

04/12/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Znajdźmy czas i chęci na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, by dołączyć do licznej grupy dorosłych, dzieci i młodzieży.

2. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

3. We wtorek 6 grudnia o godz. 16.15 na specjalne zaproszenie parafii odwiedzi naszą świątynie św. Mikołaj. Chce się spotkać z dobrymi dziećmi i z grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami oraz Orlętami. Od godz. 15.00 św. Mikołaj będzie miał robocze spotkania z rodzicami i księżmi, by merytorycznie przygotować się na wizytę z dziećmi i wspólnotami parafialnymi. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

4. W czwartek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. U nas Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy wieczornej Wieczysta Nowenna do św. Jadwigi Królowej.

5. Kino Zorza zaprasza w dniach 8-11 grudnia na festiwal filmów chrześcijańskich Arka 2016. W piątek zawita do Kina Zorza reżyser filmu „Doo Dah Man”  - Claude Green, a w sobotę czeka nas koncert chrześcijańskiego zespołu New Day. Szczegółowe informacje 12 festiwalowych filmów znajdują się na stronie Kina i na stronie diecezjalnej. Zapraszamy do udziału w tym festiwalu.

6. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 59, 44, 137, 484a, 34, 364, 467, 97, 28, 66a, 172a, 384, 184a, 408c, 93, 107b, 139a, 253, 105, 424, 15, 456, 248, 438/3, 487, 333, 134b, 95, 152a, 274, 104, 391, 160b, 284, 109, 477, 27, 208, 416, listopad: 10260zł.. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Józef i Zofia Sarzyńscy i za zm. z rodziny

(2) + Maria Pietraszek – od sąsiadów Anety i Pawła

• Ø Wtorek: 17.00: (1) + Honorata, Franciszek, Helena, Maria, Bronisław Drzał

(2) + Maria Gancarz – od wnuka Andrzeja z rodziną

• Ø Środa: 17.00: (1) W 45. rocznicę ślubu Zofii i Edwarda, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i Opatrzność Bożą na dalsze lata i za wnuków.

(2) + Józef Wisz (Nr 391) – od sąsiadów córki Bogumiły

• Ø Czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP: 7.00: + Józef Urban – od teściowej

17.00: +Maria, Władysław, Józef Wisz

• Ø Piątek – 17.00: (1) + Jan, Wiktoria, Antoni Urbanowie

(2) + Tadeusz Lech – od Zakładu Pogrzebowego „Haron” (ks. Jan – poza parafią)

• Ø Sobota – 17.00: (1) W pewnej intencji

(2) + Marian Wilk – od chrześnicy Grażyny z rodziną

• Ø Niedziela; 7.30: + Bronisław Pieczonka – 10 r. śm.

10.30: W intencji rodziny Janusza i Anny Naróg oraz ich dzieci o zdrowie i Boże bł.

16.00: Za parafian

8. Kółko Misyjne wzorem lat ubiegłych w okresie Adwentu będzie rozprowadzać kartki bożonarodzeniowe. Uzyskane środki, będą przeznaczone dla misjonarzy. Kartki można będzie nabyć w kościele po Mszach św..

9. Warto czytać prasę katolicką i słuchać mediów katolickich, by zapoznać się z rożnymi komentarzami, wyjaśnieniami i właściwą interpretacją bieżących spraw Kościoła i Ojczyzny w których będzie zawarta prawda.

10. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących przy kościele: Maciej Maziarz + transport, Janusz Koszuliński, Lucjan Bojda, Bartłomiej Dyrkacz, Bogdan Kunysz, Mariusz Mazur. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Maria Kot 85, Małgorzata Kłonicka 93, Joanna Porada 95, Zofia Urban 97, Maria Koszulińska 98. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

12. Ofiary z nabycia opłatków przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

13. Po raz kolejny Parafialny Zespół CARITAS we  współpracy ze Szkolnym Kołem CARITAS  organizuje Adwentową Choinkę. W tym roku dary rzeczowe, oraz ofiary zostaną przekazane na potrzeby  dzieci z Hospicjum.

W najbliższą niedzielę PZC będzie rozprowadzał świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary za świecę małą – 5 zł, dużą – 12 zł. Dodatkowe ofiary pozostaną w parafii na cele charytatywne. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca również do pobrania Toreb Miłosierdzia, które wypełniamy środkami czystości i żywnością. Zwrócone Torby Miłosierdzia pozostaną w parafii do dyspozycji PZC lub zostaną przekazane do Centrum Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

14. Mobilna zbiórka odpadów problemowych organizowana przez Gminę Trzebownisko 8 grudnia w Niepokalane Poczęcie NMP – szczegóły na plakatach.