Niedziela Miłosierdzia 24.04.2022 r.

23/04/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiejsza niedziela,  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas -  składam serdeczne podziękowanie Paniom, które są zaangażowane w działalność naszej parafialnej Caritas. Wam drodzy parafianie dziękuje za wsparcie różnego rodzaju inicjatyw organizowanych przez Caritas – Bóg Zapłać!

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

2. 1 maja br. kościół pw. Św. Józefa na Staromieściu zostanie ogłoszony Diecezjalnym Sanktuarium Św. Józefa. Od 25 kwietnia trwać będą przygotowania duchowe do tej uroczystości. Nasza parafia została zaproszona do Staromieścia na Mszę św. 26 kwietnia (wtorek) na godz. 18.00. Tego dnia Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 7.00, a wieczorem obyśmy jak najliczniej zgromadzili się przed figurą św. Józefa w Staromieściu.

3. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek: święto św. Marka Ewangelisty

- wtorek: Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – Patrona Polski

- piątek: święto św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy

4. Kandydaci do bierzmowania:

- we wtorek kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami udają się na Mszę św. do kościoła św. Józefa na Staromieściu w Rzeszowie na godz. 18.00

- w czwartek i piątek zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00

- w piątek od godz. 17.00 spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

- w sobotę 30 kwietnia, w kościele w Jasionce, o godz. 12.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z parafii: Wólka Podleśna, Jasionka i Stobierna. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jana Pawła II

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo majowe.

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

6. . Od niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

7. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam do udziału wszystkich chętnych.

9. W dniach 16-17 lipca 2022 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia. Zgłoszenia przyjmuje Pani Stanisława Kot. Tel. 177714517

10. Msze św. w tygodniu: wtorek: 7.00, pozostałe dni tygodnia – 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Edward Litwin (5 rocznica śmierci)

(2) + Mariusz Cyrek – od Anety i Stanisława z rodziną– poza parafią

Wtorek – 7.00;

(1) O powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii – od Koła Przyjaciół WSD w Rzeszowie

(2) + Mariusz Cyrek – od Marty i Sławomira Witek z rodziną – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) ++ Janina, Michał, Stanisław i zmarli z rodziny Urban

(2) + Mariusz Cyrek – od Heleny i Aleksandra Witek – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) ++ Stanisław Lech (14 rocznica śmierci) i Jego rodzice Maria i Kazimierz

(2) + Mariusz Cyrek – od Heleny i Aleksandra Witek – poza parafią

Piątek – 18,00

(1) ++ Agnieszka, Józef, Marian, Franciszka (f) zmarli z rodziny Słonków; Kazimierz, Jan, Maria, zmarli z rodziny Ożóg

(2) + Mariusz Cyrek – od Kazimierza Micał z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Helena Lech – od swatowej z Rakszawy – poza parafią

Sobota – 18.00;

(1) + Marian Wilk

(2) + Mariusz Cyrek – od szwagierki z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Helena Lech – od Marii Lech – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) + Andrzej Gendera

(2) + Mariusz Cyrek – od siostry Elżbiety z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Helena Lech – od dzieci Marii – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej i za zamarłe Siostry

Ogłoszenia diecezjalne

Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W tę niedzielę z inicjatywy Caritas Polska w całej Polsce jest obchodzony Dzień Dobra. Towarzyszy m u hasło „Miejsca, które są domem” – w nawiązaniu do prowadzonych przez Caritas placówek dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci i seniorów, a także ośrodków, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Dzień Dobra – jest okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas.