Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.

03/04/2021 Ogłoszenia parafialne

Drodzy Parafianie!

Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Jezus zmartwychwstał i już nie umiera. Otworzył bramy do nowego życia, w którym nie ma już choroby ani śmierci. Wprowadził człowieka w samego Boga. Benedykt XVI

W tę wyjątkową Wielka Noc, gdy wpatrujemy się w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który zwyciężył śmierć, pragniemy podzielić się najserdeczniejszymi życzeniami z Wami wszystkimi.

Mimo że, ta Wielkanoc ze względu na epidemię, przepełniona jest większą troską o siebie i innych, zachęcamy abyśmy zgłębiając wciąż na nowo nieskończone Miłosierdzie Boga, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy , kto w Niego wieży nie zginął ale miał życie wieczne (J 3, 16) patrzyli w przyszłość z nadzieją która wypływa od Jezusa Zmartwychwstałego i radowali się uczestnictwem w tym niepojętym misterium Bożej Miłości.

Pragniemy życzyć obfitości darów paschalnych na Święta i kolejne dni i miesiące roku, które będą przynosić nam kolejne zadania do realizacji i stawiać wyzwania, które dadzą nam okazję do tego, byśmy zaświadczyli o naszej wzajemnej miłości.

Niech Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Odkupiciel człowieka, nieustannie błogosławi Wam wszystkim, a Maryja niech wyprasza potrzebne łaski, byśmy sprostali zadaniu głoszenia Dobrej Nowiny i wezwaniu do niesienia świadectwa Miłości.

Z darem modlitwy  ks. Andrzej i ks. Krzysztof

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Do soboty codziennie o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego

3. Druga Niedziela Wielkanocna, (11 kwietnia),  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas –   składka przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

4. Czwartek ósmy dzień miesiąca – Nowenna do św. Jadwigi Królowej

5. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Przedstawicielom Chóru i Scholii i wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom) – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

6. Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

W przyszłą niedzielę

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

- o godz. 10.00 Różaniec poprowadzi Róża św. Franciszka i Hiacynty

7. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

Poniedziałek 7.30 (1) ++ Antonina i Tomasz Gancarz, Jerzy Perdeusz

(2) + Józef Lech – od koledzy z pracy syna Kamila z firmy BorgWarner – poza parafią

(3) Gr. + Maria Grzesik – od rodzina Urban – poza parafią

(4) + Stefan Wiercioch – od Danuty i Józefa Lech z rodziną – poza parafią