Niedziela Zmartwychwstania 17.04.2022 r.

16/04/2022 Ogłoszenia parafialne

Drogie Parafianki i Drodzy Parafianie!

Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Jezus zmartwychwstał i już nie umiera. Otworzył bramy do nowego życia, w którym nie ma już choroby ani śmierci. Wprowadził człowieka w samego Boga. Benedykt XVI

W tę wyjątkową Wielka Noc, gdy wpatrujemy się w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który zwyciężył śmierć, pragniemy podzielić się najserdeczniejszymi życzeniami z Wami wszystkimi.

Mimo że, ta Wielkanoc ze względu na trwająca jeszcze epidemię i wojnę w Ukrainie, przepełniona jest większą troską o siebie i innych, jak również pojawiającymi się obawami, zachęcamy abyśmy zgłębiając wciąż na nowo nieskończone Miłosierdzie Boga, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy , kto w Niego wieży nie zginął ale miał życie wieczne (J 3, 16) patrzyli w przyszłość z nadzieją która wypływa od Jezusa Zmartwychwstałego i radowali się uczestnictwem w tym niepojętym misterium Bożej Miłości.

Pragniemy życzyć obfitości darów paschalnych na Święta i kolejne dni i miesiące roku, które będą przynosić nam kolejne zadania do realizacji i stawiać wyzwania, które dadzą nam okazję do tego, byśmy zaświadczyli o naszej wzajemnej miłości.

Niech Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, Odkupiciel człowieka, nieustannie błogosławi Wam wszystkim, a Maryja niech wyprasza potrzebne łaski, byśmy sprostali zadaniu głoszenia Dobrej Nowiny i wezwaniu do niesienia świadectwa Miłości.

Z darem modlitwy  ks. Andrzej i ks. Krzysztof

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Jutro 18 dzień miesiąca – Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 7.30 – zachęcam do pisania podziękowań i próśb

.2. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. Do soboty codziennie o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego

4. 1 maja kościół pw. Św. Józefa na Staromieściu zostanie ogłoszony Diecezjalnym Sanktuarium Św. Józefa. Od 25 kwietnia trwać będą przygotowania duchowe do tej uroczystości. Nasza parafia została zaproszona na Staromieście na Mszę św. 26 kwietnia (wtorek) na godz. 18.00. Tego dnia Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 7.00, a wieczorem obyśmy jak najliczniej zgromadzili się przed figurą św. Józefa na Staromieściu.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia na dobre przeżycie Triduum Paschalnego:

- dziękuję: Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Szafarzom Komunii świętej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Caritas Parafialnej, Chórowi, Scholii i Oazie – wszystkim którzy zaangażowali się w oprawę liturgii.

- dziękuję; Strażakom (Druhnom i Druhom) – za służbę przy Bożym Grobie

- dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu:

Dziękuję za ofiarną pracę.

- dziękuję Wam wszystkim Drodzy Parafianie za piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Hiacynty i Franciszka

- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

6. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam do udziału wszystkich chętnych.

7. W piątek 22 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania – po Mszy św. spotkanie z kandydatami – proszę przynieść indeksy.

- w sobotę 23 kwietnia, w kościele w Jasionce, o godz. 10.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, z przedstawicielem ks. biskupa.

8. Druga Niedziela Wielkanocna, (24 kwietnia),  jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas -   składka przeznaczona na Caritas diecezjalną.  Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.

9. Msze św. w tygodniu: poniedziałek: 7.30, 10.30, 12.30; pozostałe dni tygodnia – 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10.  Intencje Mszalne:

(1) O błogosławieństwo Boże dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i ich rodzin

(2) + Janina Walat – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Mariusz Cyrek – od brata Stanisława z rodziną – poza parafią

10.30: + Jan Piekło (7 rocznica śmierci)

12.30: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Grzegorza w 40 urodziny – od żony i dzieci

Wtorek – 18.00;

(1) O błogosławieństwo Boże dla Wiktora w 18 urodziny – od rodziców

(2) + Janina Walat – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Mariusz Cyrek – od brata Stanisława z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Helena Lech – od córki Marii z rodziną– poza parafią – początek