NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.06.2018 R.

26/05/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy św. o godz. 10.30 I Rocznica Komunii Świętej – połączona z Mszą św. prymicyjną ks. Jakuba Lorenca, który w Wielkim Poście głosił kazania pasyjne.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i o 16.00.

Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w procesji.

Dzieci pierwszokomunijne, jak również starsze i młodsze dzieci zapraszam do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami.

Proszę zatroszczyć się o to by na procesję zabrać chorągwie i feretrony.

Caritas Parafialna, będzie przy ostatnim ołtarzu rozprowadzać chlebki – dobrowolna ofiara przeznaczona zostanie na pomoc misjom.

O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało serdecznie proszę:

1 ołtarz – Państwo Albiniak

2 ołtarz – Państwo Kotylak

3 ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna

4 ołtarz – LKS Leśna

O pomoc w przygotowanie ołtarzy proszę również sąsiadów.

3. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po sumie o godz. 10.30

4. Odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, połączony z 35 rocznicą powstania naszej parafii będzie miał miejsce 8 czerwca (piątek). Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Górnego odbędzie się o godz. 10.00. Po południu  będzie Msza św. o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału.

5. We wtorek 29 maja o godz. 17.30 Przedszkolaki i uczniowie klas I-III zapraszają wszystkie Mamy i Ojców na program słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki i Ojca.

6. Nabożeństwo majowe:

- od poniedziałku do środy o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe

- w Boże Ciało – w trakcie procesji eucharystycznej – zakończenie nabożeństw majowych

7. W najbliższy piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piatek Dzień Dziecka – serdecznie zapraszam wszystkie Dzieci z naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek od godz. 17.00 do 18.00

W pierwszy piątek o godz. 17.30 różaniec w intencji trzeźwości poprowadzi Caritas – po Mszy św. spotkanie formacyjne.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W najbliższą sobotę święto rocznicy poświecenia Katedry w Rzeszowie – 27 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Pierwsza sobota miesiąca – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego – (przełożony Stefan Lech) – serdecznie zapraszam

9. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w porządkowaniu trelinki przeznaczonej na parking.

10 Bóg zapłać Rodzicom Dzieci rocznicowych za udekorowanie kościoła i posprzątanie obejścia wokół kościoła i plebanii.

Poniedziałek

18.00 (1) O zdrowie i cierpliwość w chorobie, i błogosławieństwo Boże dla Jadwigi

(2) Gr. + Janina Cyrek – poza parafią

(3) Gr. + Teresa Grzesik – poza parafią

(4) + Janina Cyrek – od rodziny Chmaj z rodziną – poza parafią

(1) O błogosławieństwo Boże dla Gabrieli i jej rodziców

(2) Gr. + Teresa Grzesik – poza parafią

(3) Gr. + Janina Cyrek – poza parafią

(4) + Janina Cyrek – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(5) + Władysław Gancarz – od pracowników Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim

Środa 18.00:

(4) + Edward Litwin – od córki Moniki – poza parafią

7.30: (1) ++ Stanisława (f) i Stanisław Piekło

(2)  + Edward Litwin – od syna Tomasza – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństw Boże dla Ewy i Dariusza a 25 rocznice ślubu

1 Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

2 Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się w hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajdujący się na stronie: www.festiwalwiary.pl.