Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

26/12/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj, 27 grudnia, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie

2. W związku ze stanem pandemii i ograniczoną ilością osób, które mogą przebywać w kościele, w ostatnim dniu starego roku (czwartek) i w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok), zostanie zmieniony porządek celebracji Mszy świętych.

W czwartek  o godz. 7.00 i 15.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Roku Pańskiego 2020 – za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

W piątek – Nowy Rok, Msze św.: 7.30, 10.30, 12.00, 16.00

Przypominam, że 1 stycznia można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie (śpiew) hymnu Przyjdź Duchu Święty (Veni Creator). Śpiewamy go przed każdą Mszą św. w naszym kościele. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym roku w naszej parafii, zgodnie z zaleceniami ks. bpa Ordynariusza, nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

Począwszy od 7 stycznia 2021 r, w dni powszednie, będę zapraszał na Mszę św. mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii. Msza św. będzie celebrowana w intencji zaproszonych Parafian – o błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.

5. Bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawcom choinek.

Dziękuję Pani Elżbiecie, Panu Kościelnemu i Tym wszystkim, którzy pomogli w udekorowaniu kościoła na święta.

6. Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa – 17.00; czwartek – 7.00 i 15.00; piątek – 7.30, 10.30, 12.00; 16.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

7. Dziękuję za wpłaty na konto bankowe i ofiary składane do skrzynki w kościele, czy skrzynki na listy na plebani.

8. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

+ Bronisława (f) Czarnik, Barbara, Bronisława (f), Zofia, Józef, Stanisław Kuźniar

Wtorek – 17.00

(1) ++ Barbara i Stanisław Kuźniar

(2) + Wiktoria Kopeć (2 rocznica śmierci) – poza parafią

Środa –  17.00

(1) + Aniela i Józef Drupka

(2) + Józef Lech (30 dzień po śmierci) – poza parafią

Czwartek – 7.00

(1) Za zmarłych w tym roku z naszej parafii: Damiana Ciosek, Emilia Skawińska, Wojciech Gunia, Paweł Wilczak, Bronisław Szczur, Czesław Kokoszka, Józef Lech, Kazimierz Wójcicki, Janina Staszowska

(2) + Janina Staszowska (7 dzień po śmierci) – poza parafią

Dziękczynna za Rok pański 2020

7.30: O Błogosławieństwo Boże dla Aleksandra w 64 urodziny

10.30: ++ Janina (10 rocznica śmierci) i Leon Wołoszyn

12.00: + Mieczysław Kot – od żony, dzieci i wnuków

17.00: O błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż Różańcowych

7.30: O błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Andrzeja Orłoś – od córki Madzi

10.30: + Bronisław Szczur – od córki Zofii z mężem

16.00: Za parafian

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

W związku z zaostrzonymi przepisami w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie możliwości organizowania tradycyjnych „Orszaków Trzech Króli”.

Zalecenia Biskupa Rzeszowskiego w oparciu o sugestie
Kongregacji Księży Dziekanów

WIZYTA DUSZPASTERSKA

1. W najbliższym roku w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

2. Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę Świętą, np. mieszkańców poszczególnych ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin.

3. Podczas Mszy Świętej należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Należy także poświęcić wodę, którą wierni przyniosą do kościoła w ich własnych naczyniach, a po poświęceniu zabiorą do domów (proszę ogłosić wcześniej, aby wierni przynieśli wodę na takie spotkanie).

4. Po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz rozmowę poruszającą bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest także rozdanie broszury wizyty duszpasterskiej, w której jest zamieszczona modlitwa do odmówienia przez parafian w domu.

5. Warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odprawili celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

6. Jeżeli parafianie poproszą o poświecenie nowego domu lub będą mieli inną, ważną rację duszpasterską, kapłan, zachowując reżim sanitarny, może udać się tam z wizytą duszpasterską.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Jan Wątroba