Niedziela Świetej Rodziny 26.12.2021 r.

25/12/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny, na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – bardzo proszę, aby małżonkowie znajdowali się obok siebie.

- po każdej Mszy św. poświęcenie owsa

2. Jutro 27 grudnia, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

- po Mszy św. poświecenie wina.

3. W piatek  o godz. 15.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Roku Pańskiego 2021 – za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, Msze św.: 7.30, 10.30, 16.00

Przypominam, że 1 stycznia można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie (śpiew) hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź (Veni Creator). Śpiewamy go przed każdą Mszą św. w naszym kościele. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

W sobotę przypada również pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym roku w naszej parafii, podobnie jak w ubiegłym, zgodnie z zaleceniami ks. bpa Ordynariusza, nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

Począwszy od 4 stycznia 2022 r, w dni powszednie, będę zapraszał na Mszę św. mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii. Msza św. będzie celebrowana w intencji zaproszonych Parafian – o błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.

- osoby, które przeprowadziły się do nowego domu lub sprowadziły się do naszej parafii i chciałyby poświecić dom, mogą umówić się indywidualnie na poświecenie domu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawcom choinek.

Dziękuję Pani Elżbiecie Orłoś, Panu Kościelnemu i Tym wszystkim, którzy pomogli w udekorowaniu kościoła na święta.

6. Msze św. w tygodniu – 17.00; piątek – 15.00; sobota i niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej

- o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 17.00;

(1) + Tadeusz Litwin – od Stefana

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od siostrzenicy Aleksandry Wisz – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Krystyny i Tadeusza Ożóg – poza parafią

(5) + Janina Walat (7 dzień po śmierci) – od syna Bogusława – poza parafią

Wtorek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże dla Federico Ethan Fermin – od rodziny Dworak

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od Emilii Woś i Lucyny Gancarz – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od koleżanek córki Barbary z TPWSD w Rzeszowie – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) + Wiktoria Kopeć (3 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od kuzynki Janiny Pokrzywa – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Marii Lech z dziećmi – poza parafią

Czwartek – 17.00;

(1) ++ Jan, Julia, Czesława (f)

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od kuzynki Janiny Pokrzywa – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Marii Lech z dziećmi – poza parafią

Piątek – 15.00;

(1) Dziękczynna z Rok Pański 2021

(2) + Daniela Jakubowska – od parafianki z Medyni Łańcuckiej – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Andrzeja Baran z rodziną – poza parafią

7.30: (1) + Przemysław Lech

(2) + Daniela Jakubowska – od Wiesławy z rodziną z Pogwizdowa – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Łukasz Baran z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od córki z mężem– poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże dla Aleksandra Niewitały z okazji urodzin

7.30: (1) ++ Maria (6 rocznica śmierci) i Stanisław (20 rocznica śmierci)

(2) + Daniela Jakubowska – od Renaty i Mariusz Obara z rodziną – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Haliny i Stanisława Staszowskich z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od syna – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże dla Kornelii Poźniak – od rodziców

W poniedziałek, 27 grudnia, w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Po niej będzie możliwość składania życzeń.

28 grudnia br. (wtorek) odbędzie się w Rzeszowie XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zapraszamy do udziału.

Biskup Rzeszowski udzielił dla wszystkich wiernych przebywających na terytorium diecezji rzeszowskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i postu w piątek, 31 grudnia 2021 r.