-
Niedziela Miłosierdzia Bożego 12.04.2026 r.
11/04/2026
Archiwum -
Ogłoszenia duszpasterskie !
/do użytku wewnętrznego parafii/
1. Dzisiejsza niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i patronalnym świętem Caritas - składam serdeczne podziękowanie Paniom, które są zaangażowane w działalność naszej parafialnej Caritas. Wam drodzy Parafianie dziękuje za wsparcie różnego rodzaju inicjatyw organizowanych przez Caritas – Bóg Zapłać!
Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Caritas diecezjalną. Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać do kosza pod chórem.
- po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
2. We wtorek 14 kwietnia, obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcam do wywieszeniu flagi państwowej.
3. W sobotę 18 dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 - Nieustająca Nowenna ku czci św. Jana Pawła II– zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam.
4. Niedziela:
- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 10.00 Różaniec – prowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej
- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego
5. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00
6. Dziękuje osobom które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła, które mieszkają w domach o numerach: 115a, 116, 120, 145b
Serdecznie dziękuję również osobom, które pomogły w rozbiórce ciemnicy i Bożego Grobu.
Bóg zapłać za ofiarna pracę!
7. Intencje Mszalne:
Poniedziałek – 18.00:
(1) ++ Bronisława (f) i Władysław Poźniak, i zmarli z rodziny
(2) + Czesław Stawarz – od Iwony i Damiana Lech z rodziną – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od siostry Cecylii i Tadeusza Baran – poza parafią – początek
Wtorek – 18.00:
(1) + Georg Szemel – od Agnieszki z rodziną
(2) + Czesław Stawarz – od Emilii i Bogusława Ożóg – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od siostry Cecylii i Tadeusza Baran – poza parafią
Środa – 18.00:
(1) + Łukasz Pyrcz (9 rocznica śmierci) – od rodziny
(2) + Czesław Stawarz – od Bogumiły i Tadeusza Bieleckich – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od siostry Cecylii i Tadeusza Baran – poza parafią
Czwartek – 18.00:
(1) + ks. Jan Kalinka (16 rocznica śmierci)
(2) + Czesław Stawarz – od Adama Bojdy z rodziną – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od siostry Cecylii i Tadeusza Baran – poza parafią
Piątek – 18.00:
(1) + Zdzisław Kloc (25 rocznica śmierci)
(2) + Czesław Stawarz – od Jerzego Grzesika z rodziną – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od Elżbiety i Andrzeja Baran – poza parafią
Sobota – 18.00:
(1) ++ Bronisława (f) i Władysław Kubala
(2) + Czesław Stawarz – od Małgorzaty Ginalskiej – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od Elżbiety i Andrzeja Baran – poza parafią
Niedziela – 7.30:
(1) Za Parafian
(2) + Czesław Stawarz – od Krystyny i Kazimierza Dzioban – poza parafią
(3) Gr. + Jan Gancarz – od Elżbiety i Andrzeja Baran – poza parafią
10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Krystyny i Wiesława Litwin w 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa
16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Antoniego Rzeczyca w urodziny – od rodziców i rodzeństwa
Ogłoszenie społeczne!
Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 15 kwietnia 2026 r. odbędzie się za Domem Ludowym w Wólce Podleśnej zbiórka odzieży i tekstyliów. Prosimy aby, tekstylia i odzież przynosić w godzinach od 09.00 – 18.00.
Prosimy Państwa o dostosowanie się do godzin trwania zbiórki. Informujemy również, że zbiórka dotyczy wyłącznie odpadów odzieży i tekstyliów. Zbiórka odpadów problematycznych na terenie Gminy zostanie zorganizowana w późniejszym czasie, o jej terminie będziemy informować.
Wójt Gminy Trzebownisko
Komunikat MOPS Rzeszów
MOPS Rzeszów zwraca się do chętnych rodzin o podjęcie opieki nad potrzebującymi dziećmi w ramach tzw. rodzin zastępczych. Szczegółowe informacje można uzyskać w MOPS przy ul. Skubisza 4 w Rzeszowie.














