IX NIEDZIELA ZWYKŁA 03.06.2018 R.

02/06/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, połączony z 35 rocznicą powstania naszej parafii będzie miał miejsce 8 czerwca (piątek). Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Górnego odbędzie się o godz. 10.00. Po południu  będzie Msza św. o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału.

2. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystości. Szczególnie dziękuję właścicielom posesji za udekorowanie trasy; poszczególnym gospodarzom i ich sąsiadom, OSP i LKS Leśna za przygotowanie czterech ołtarzy. Dziękuję za przyniesienie do kościoła kwiatów przyozdabiających ołtarze.

Wszystkim uczestnikom procesji za przepiękne świadectwo wiary. Bóg zapłać!

2. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała – serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

3. 23 czerwca br. w dzień Ojca organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na jasną Górę – są jeszcze wolne miejsca

Zapisy u Pana Mieczysława Kota.

4. W przyszła niedzielę Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.30; 10.30; 12.30

5. We wtorek spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum. Na spotkanie przychodzą również uczniowie którzy nie chodzą do naszej szkoły a mieszkają w naszej parafii.

6. W środę spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszam chłopców z klasy III Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami.

7. W niedzielę (10 czerwca) w naszej miejscowości Piknik Rodzinny – od godziny 14.00 – 17.00 gry, zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły i ich rodzin – patronuje Szkoła i Rada Rodziców. Od godz. 19.00  – zabawa taneczna dla wszystkich – patronuje Rada Sołecka.

18.00 (1) + Marian Wilk

(3) + Janina Cyrek – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) + Joanna – od rodziny Kotylak

(2)  + Edward Litwin – od rodziny Poźniak – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństw Boże Zofii i Aleksandra w 35 rocznice ślubu

12.30 Za Parafian

1 W niedzielę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Szczegółowe informacje na plakatach i zaproszeniach oraz na stronie www: http://dzienswietoscirodzin.pl.

2 Misjonarze Saletyni zapraszają na XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 9-13 lipca br. w Dębowcu (początek 9 lipca o godz. 16.00). Gośćmi spotkania będą: bp Rafał Markowski, ks. Marcin Baran, ks. Paweł Raczyński MS, Tomasz Budzyński, Muniek Staszczak, Dobromir Makowski, Nazaret, Porozumienie, Imprateam, Maleo Reggae Rockers. Zapisy i informacja: www.spotkania.saletyni.pl

3 Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

4 Zapraszamy na 37. Pielgrzymkę na Jasna Górę w intencji trzeźwości Narodu. Rozpoczęcie w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę Mszą Świętą o godz. 9.30 – przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski. Przesyłamy plakat zapraszający na pielgrzymkę oraz plakat zachęcający do 100 dni abstynencji na 100-lecie Niepodległości.