IX Niedziela Zwykła 02.06.2024 r.

01/06/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej Uroczystości.

Szczególnie dziękuję właścicielom posesji i wszystkim za udekorowanie trasy; poszczególnym gospodarzom i ich sąsiadom za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję za przyniesienie do kościoła kwiatów przyozdabiających ołtarze.

Dziękuję wszystkim uczestnikom procesji za piękne świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

- Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała – serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek:

- o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Rzeszowie

- zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

W piątek:

- Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w Katedrze Rzeszowskiej – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- Święto Patronalne Naszej Szkoły – św. Królowej Jadwigi. Uroczysta Msza Św. dla społeczności szkolnej o godz. 8.00 – serdecznie zapraszam wszystkich chętnych

- o godz. 17.30 różaniec o pokój o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

- od godz. 11.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

- o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

- 7 dzień miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

3. W sobotę:

- wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

- w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Msze Święte o godz.: 7.30 i uroczysta suma odpustowa o 11.00 – serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.

4. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego

- o godz. 15.45 koronka do Miłosierdzia Bożego

5. Msze św. w tygodniu:  18.00; piątek 8.00 i 18.00; sobota 7.30 i 11.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Antonina, Bronisława (f), Józef

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Renaty i Krzysztofa Dróżdż – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od rodziny Orłoś –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Marii i Ryszarda Gaweł –  poza parafią

(1) ++ Janina i Bronisław Grzesik

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Marii Dróżdż – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od Ewy i Józefa Marszałek –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od Stanisławy Dziągwa –  poza parafią

Środa – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Stanisława Lecha w 75 urodziny

(2) + Tadeusz Gołojuch – od rodziny Michałek – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od Genowefy Lech –  poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Zdzisław Kloc – od żony

(2) + Tadeusz Gołojuch – od rodziny Staszowskich – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od Marii Makara z rodziną –  poza parafią

Piątek – 8.00:

O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i św. Jadwigi Królowej dla całej społeczności szkolnej Naszej Szkoły

18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Grażyny w 60 urodziny, i Jej rodziny

(2) + Tadeusz Gołojuch – od rodziny Gancarz – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od Danuty Bojda z Medyni Łańcuckiej –  poza parafią

Sobota – 7.30:

(1) + Marian Jastrząb (20 rocznica śmierci)

(2) + Tadeusz Gołojuch – od chrześniaka Mirosława Ślęzak – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od Kazimiery i Marka z Medyni Łańcuckiej –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od siostry Zofii –  poza parafią

11.00:

(1) Za Parafian

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Anny i Daniela w 10 rocznicę ślubu

Niedziela – 7.30

(1) ++ Zofia i Stanisław Orłoś

(2) + Tadeusz Gołojuch – od Anny i Wiesława Ślęzak – poza parafią

(3) + Stanisław Kłonicki – od córki Kazimiery z mężem –  poza parafią

(4) + Stanisław Kłonicki – od siostry Zofii –  poza parafią

10.30: ++ Stanisława (f) i Władysław (20 rocznica śmierci) Ożóg

Informacje diecezjalne!

W dn. 3-9 czerwca 2024 r. przeżywać będziemy „Dni Świętości Małżeństw i Rodziny”. W niedzielę 9 czerwca br. o godz. 15:00 w Katedrze Rzeszowskiej zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. odbędzie się Piknik Rodzinny w Parku Papieskim do godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa i rodziny.

W dn. 15-16 czerwca 2024 r. odbędzie się 43. Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości i odnowy moralnej na Jasną Górę.