IV Niedziela Zwykła 31.01.2021 r.

30/01/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1 Dzisiaj w ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy 68. Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w intencji osób dotkniętych tą chorobą oraz za ludzi śpieszących im z pomocą.

2. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy – po Mszy św. poświęcenie chleba i soli.

5. W tygodniu wspominamy:

- wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego

- piątek – św. Agaty

- sobota – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczeństwa

6. Msze św. w tygodniu: – 17.00; wtorek i piątek – 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) O błogosławieństwo Boże dla Joanny i Sylwestra, i córki Ani – od rodziny Kołakowskich

(2) + Bronisław Szczur – od rodzina Żelazów – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od przyjaciół Zuzanny z Rzeszowa – poza parafią – początek

(4) + Maria Grzesik (7 dzień po śmierci) – od córki Zofii z rodzina – poza parafią

Wtorek – 7.00

(1) + Maria Dopart – od Krystyny i Tadeusza Ożóg

(2) + Bronisław Szczur – od  chrześnica Elżbieta z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od przyjaciół Zuzanny z Rzeszowa – poza parafią

O błogosławieństwo Boże, zdrowie dla Sary w 7 urodziny

Środa –  17.00

(1) + Julia i Franciszek Lech, Maria Wójcikowska

(2) + Bronisław Szczur – od Władysławy i Juliana Kuźniar z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od Marii i Ryszarda Gaweł – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) ++ Apolonia i Wawrzyniec Stawarz, Zofia Kuźniar

(3) Gr. + Józef Lech – od Anny i Franciszka Kłonickich – poza parafią

(4) + Stefan Wiercioch (7 dzień po śmierci) – od syna z rodziną – poza parafią

Piątek –  7.00

O zdrowie dla Janiny

(1) + Roman Wołoszyn

(2) + Bronisław Szczur – od Teresy Grzesik –  poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od koleżanek i kolegów córki Sylwii z byłej klasy Gimnazjum – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Aldony w 50 urodziny – od męża i dzieci

(2) + Bronisław Szczur – od  Cecylii i Tadeusza  – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od przyjaciół córki Sylwii: Ilony, Martyny i Mikołaja – poza parafią

7.30: (1) + Maria Dopart – od Zofii i Zbigniewa Mazur

(2) + Bronisław Szczur – od Pracowników i Podopiecznych Domu Seniora w Zaczerniu – poza parafią

(3) Gr. + Józef Lech – od koleżanek i kolegów córki Sylwii z klasy 2 Technikum – poza parafią

10.30: + Franciszek Lech (10 rocznica śmierci)

Informacji diecezjalne

W nawiązaniu do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, Biskup Rzeszowski wydał dekret zezwalający na odprawianie w każdą środę jednej Mszy Świętej wotywnej o św. Józefie we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji.