IV Niedziela Zwykła 29.01.2023 r.

28/01/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w intencji osób dotkniętych tą chorobą oraz za ludzi śpieszących im z pomocą.

2. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W związku z tym, że wspomnienie  św. Agaty dziewicy i męczennicy przypada w niedzielę, w sobotę po Mszy św. poświęcenie chleba i soli.

5. W środę po Mszy św. wspólne kolędowanie – serdecznie zapraszam osoby dorosłe, grupy duszpasterskie (Oaza, Ministranci i Lektorzy, Schola, Chór, Róże, KSM, Caritas, Akcja Katolicka i inne), kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, wszystkich chętnych.

6. W Piątek po Mszy św. spotkanie parafialnej Caritas – serdecznie zapraszam

7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa.

8. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego

- o godz. 15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

9. Msze św. w tygodniu:  17.00; czwartek – 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 17.00:

(1) + Bronisław Jastrząb – od brata Mariusza z rodziną

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anastazji w 1 urodziny – od babci

(2) + Emilia Grata (30 dzień po śmierci) – od męża Stanisława – poza parafią

Środa – 17.00:

(1) ++ Stanisława (f) (18 rocznica śmierci) i Czesław Ożóg (10 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Bronisława (f) Lech  – poza parafią – początek

Czwartek – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Tadeusza

17.00:

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Sary z okazji urodzin – od rodziców

Piątek – 17.00:

(1) ++ Maria, Jan, Emilia, Józef Czaja i zmarli z rodziny

Sobota – 17.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Sióstr z Róży św. Faustyny

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

10.30: + Janina Cyrek – od męża

16.00: ++ Bronisława (f) i Stefan (rocznica śmierci)

Komunikat Policji

W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.