IV Niedziela Zwykła 28.01.2024 r.

27/01/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W środę zakończyłem wizytę duszpasterską – składam serdeczne podziękowanie wszystkim z którymi mogłem się spotkać w Waszych domach. Dziękuje za wspólna modlitwę, serdeczną rozmowę, życzliwość i cenne wskazówki. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego, pamiętajmy w naszej modlitwie o Siostrach: Immolacie, Robercie i Prezentkach.

Składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W sobotę wspominamy św. Błażeja biskupa i męczennika – patrona chorób gardła – po Mszy św. poświecenie jabłek

5. W czwartek po Mszy św. wspólne kolędowanie – serdecznie zapraszam osoby dorosłe, grupy duszpasterskie (Oaza, Ministranci i Lektorzy, Schola, Chór, Róże, KSM, Caritas, Akcja Katolicka i inne), kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, wszystkich chętnych.

6. W przyszłą niedzielę:

- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- 10.00 – Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

7. Msze św. w tygodniu: 18.00; Piątek 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

8.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Marzena Kopeć – od brata z rodziną

(2) + Edward Dziągwa – od Danuty i Stanisława Drzał – poza parafią

(3) + Kazimierz Jałówka – od Magdaleny i Marcina Urban – poza parafią

(1) + Józef Obara (1 rocznica śmierci) – od syna Mariusza z rodziną

(2) + Edward Dziągwa – od Magdaleny i Bartłomieja Drupka – poza parafią