IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2018 R.

27/01/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj przeżywamy 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Krąg Biblijny

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w czwartek od godz. 16.00; w piątek od godz. 15.30.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

3. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

4 . W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza św.  i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Teresy (Wiesława Fabińska)

5. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; piątek 7.00 i 17.00; sobota 18.00

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W środę zakończyłem wizytę duszpasterską – składam serdeczne podziękowanie wszystkim z którymi mogłem się spotkać w Waszych domach. Dziękuje za wspólna modlitwę, serdeczną rozmowę, życzliwość i cenne wskazówki. Bóg zapłać!

7. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Joanna Giereś, Jolanta Kuźniar, Zofia Niewitała, Elżbieta Surowiec, Faustyna Litwin

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 322, 66A, 442I, 95, 63, 414A, 459, 112, 126, 110, 125, 221C, 421, 480F, 50E, 445, 134

Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) + Maria i Wojciech Prucnal

(2) Gr. + Bronisława (f) Kubala – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) + Stefania i Tadeusz Litwin

(2) Gr. + Bronisława (f) Kubala – poza parafią

Środa 17.00

(1) + Antonina Czarnik – od sąsiadów

(2) Gr. + Bronisława (f) Kubala – poza parafią- koniec

(4) + Władysław Gancarz – od Stanisławy Mendrala – poza parafią

Czwartek  17.00

(1) + Antonina Czarnik – od wspólnoty Sióstr św. Józefa z Krosna

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią – początek

Piątek  7.00

(1) + Krystyna Woś – od rodziny Lech

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Romana

Sobota 18.00

(1) W intencji Róż Różańcowych – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż i ich rodzin

(3) + Józef Grzesik –– poza parafią

7.30 (1) ++ Janina, Anna, Stanisław Pietraszek

(2) Gr. + Tadeusz Witek – poza parafią

10.30 + Franciszek Lech (7 rocznica śmierci)

16.00 Za Parafian

1 W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2018 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

2 W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

3 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza 8 lutego na godz. 19.00 do auli DD Tabor na film „Węzły Życia” w cyklu Czwartkowe Rekolekcje Filmowe. Film opowiada o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem”, lecz fragmentem wielkiego Bożego planu. Wstęp wolny.

4 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 9-11 lutego 2018 r. na warsztaty ewangelizacyjne „Wiosna Kościoła: Jak ewangelizować parafię?”, które poprowadzi ks. Jan Kruczyński – dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Szczecińskiej w Witkowie Drugim, wieloletni współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego. Warsztaty są skierowane do liderów, odpowiedzialnych i członków wspólnot oraz osób, które pragną ożywić zaangażowanie w parafii, budować wspólnotę i głosić Ewangelię w swoich środowiskach. Koszt uczestnictwa 30 zł. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

5 DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 11-16 lutego na rekolekcje „Fundament Ćwiczeń Duchowych”, które poprowadzi o. Mariusz Siódmiak SP – duszpasterz młodzieży i ojciec duchowny nowicjatu, odpowiedzialny za organizację nowopowstającej szkoły pijarskiej w Rzeszowie. Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak m.in.: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.