IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

26/03/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022 r.

1. W czwartek po Mszy św. spotkanie parafialnej Caritas, Rady Duszpasterskiej, Kręgu Biblijnego, Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszam.

W środę po Mszy św. spotkanie lektorów i ministrantów i kandydatów na ministrantów.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 18.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa w plenerze – prowadzona przez KSM

- o godz. 16.30 różaniec o pokój w Ukrainie – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Hiacynty i Franciszka po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W sobotę 2 kwietnia w Domu Ludowym – kiermasz przedświąteczny.

4. Parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności  i środków czystości. Zbiórka potrwa do Niedzieli Palmowej – pozyskane środki zostaną przekazane dla uchodźców z Ukrainy i osobom potrzebującym w naszej parafii – dziękuje za życzliwość.

5. Msze św. w tygodniu godz. 18.00; piątek: 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego

- o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii:

- poniedziałek 11 kwietnia: 10.00 – 12.00; 18.00 – 21.00 przerwa 19.15 – 19.45

- wtorek 12 kwietnia: 19.00 – 21.00

Poniedziałek – 18.00;

(1) + Józef Lech – od chrześnicy

(2) + Janina Walat – od rodziny Szpunar z Kraczkowej – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od Marii i Kazimierza Surowiec – poza parafią

(4) + Władysław Małecki – od Jolanty Bochenek z rodziną – poza parafią

(5) + Elżbieta Musiał (7 dzień po śmierci) – od siostry Anny z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) + Zofia Walat (3 rocznica śmierci)

(2) + Janina Walat – od Lucyny Gołojuch z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od Lucyny i Wacława Kępa z rodziną – poza parafią -

(4) + Władysław Małecki – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(1) + Mariusz Cyrek – od koleżanek i kolegów z ArtKlon

(2) + Janina Walat – od Doroty Gołojuch z rodziną – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od rodziny Niemiec z Trzebuski – poza parafią – koniec

Czwartek – 18.00;

(1) + Mariusz Cyrek – od koleżanek i kolegów z ArtKlon

(2) + Janina Walat – od Marii i Józefa Jakubowskich – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od Róży św. Faustyny – poza parafią

Piątek – 7,00

(1) + ks. Jan Kobylarz

(2) + Janina Walat – od Krystyny i Jerzego Mendak – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od Róży św. Faustyny – poza parafią

18.00;

++ Aniela i Jan Jastrząb

Sobota – 18,00

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Róż Różańcowych z naszej parafii

(2) + Janina Walat – od rodziny Dróżdż – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od ciotki Emilii z rodziną – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii i Antoniego w rocznicę ślubu

(2) + Janina Walat – od siostry – poza parafią

(3) Gr. + Mariusz Cyrek – od siostry Bogusi z mężem – poza parafią

(4) + Władysław Małecki – od rodziny Gancarz i Jakubowski – poza parafią

16.00: + Edward Kud – od syna Andrzeja z rodziną

Ogłoszenia diecezjalne

W niedzielę, 27 marca br. w parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie Staromieściu odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji dzieci utraconych i ich rodzin. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. O godz. 21.00 będzie celebracja Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie rodziców, którzy utracili swoje dzieci przed narodzeniem.

Męska Grupa św. Andrzeja Boboli z parafii ojców Pijarów w Rzeszowie zaprasza na „męskie rekolekcje”, które będą się odbywać w tamtejszym kościele w dniach od 4 do 6 kwietnia br. o godz. 20.00. Natomiast „Męska Droga Krzyżowa” wyruszy w dniu 8 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 z kościoła św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie przy ul Lwowskiej 125 i prowadzić będzie do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym.

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2022 r. w ośrodku „Caritas Diecezji Rzeszowskiej” w Myczkowcach organizowane są specjalne rekolekcje dla mężczyzn i ojców z synami. Poprowadzi je o. Marek Grzelczak, dominikanin. Oprawę muzyczną zapewni zespół „Światło Uwielbienia”. Więcej informacji na stronie: www.myczkowce.org.pl oraz: www.doradcyrodzinie.pl  Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: tpmazur@wp.pl lub telefoniczną: 519 121 927.