IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

29/04/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy Dobrego Boga o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.

2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po każdej Mszy św.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

3. Wtorek 2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – pamiętajmy o Jej wywieszeniu na naszych domach; 2 maja, to również Dzień Polonii i Polaków za Granicą – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. W środę 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę – nabożeństwo majowe po każdej Mszy św.

5. W czwartek wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków – pamiętajmy w naszej modlitwie o Druhnach i Druhach z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, i o tych, którzy z naszej parafii pracują w Państwowej Straży Pożarnej.

6. W sobotę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek:

- o godz. 17.30 różaniec o pokój w Ukrainie i na świecie – poprowadzi  Caritas.

- o godz. 18.00 Msza św.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św.  Moniki po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

8. W dniu 27 maja 2023 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

- deklaracje są dostępne przy wyjściu z kościoła

- wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii

- program zostanie podany w późniejszym terminie

9. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Hiacynty i Franciszka

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

10. Msze św. w tygodniu:  18.00; środa – 7.30, 10,30, 16.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

(1) ++ Aniela i Józef Staszowscy w rocznicę śmierci

(2) Gr. + Zdzisław Dróżdż – poza parafią – początek

(1) ++ Antoni Urban, Jego rodzice Wiktoria i Jan

Środa – 7.30;

(1) ++ Bożena Lech i Grażyna Albiniak

(2) Gr. + Zdzisław Dróżdż – poza parafią

10.30 O błogosławieństwo Boże opiekę Matki Bożej i św. Floriana dla Druhen i Druhów z OSP w Wólce Podleśnej

16.00 + Bronisława (f) Panek (40 rocznica śmierci) – od syna Andrzeja z rodziną

Czwartek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana

Piątek – 18.00

(1) + Marian Małecki (4 rocznica śmierci) – od żony i dzieci z rodzinami

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Renaty i Krzysztofa w 20 rocznicę ślubu

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(2) Gr. + Zdzisław Dróżdż – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii w 18 urodziny – od rodziców i rodzeństwa

16.00: O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Julii w egzaminach ośmioklasisty, i o dobry wybór szkoły średniej

Ogłoszenia diecezjalne

Kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu serdecznie zaprasza na uroczystą celebrację eucharystyczną pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego, która odbędzie się 1 maja br. o godz. 18.00.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół WSD zaprasza członków Stowarzyszenia na pielgrzymkę wspólnotową w sobotę 3 czerwca br. W tym roku chcemy odwiedzić Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i Muzeum-Zamek w Łańcucie. Zapisy (do 21 maja br.) i szczegółowe informacje pod nr tel. 511 386 887, pod adresem mailowym: spwsdrzeszow@gmail.com i na stronie internetowej WSD.

W Rzeszowie działa Uniwersytecka Poradnia Prawna. Mieści się ona w budynku Instytutu Nauk Prawnych, Plac Ofiar Getta 4/5. Poradnia jest prowadzona przez studentów prawa i udziela bezpłatnych porad prawnych we wszystkich sprawach, w których nie jest wymagany udział profesjonalnego pełnomocnika (adwokata lub radcy prawnego).