IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018 R.

21/04/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie

1. Dzisiejsza  Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. Jutro Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika –  Patrona Polski

We wtorek rozpoczęcie Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania – zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

W piątek o godz. 18.00 w Stobiernej ks. bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, parafii Jasionka i Stobierna – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

W piątek Msza św. o godz. 7.00

3. W czwartek 26 kwietnia o godz. 19.00 katecheza przedmałżeńska.

4. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w porządkowaniu trelinki przeznaczonej na parking.

5. Bóg zapłać osobom które pracowały przy porządkowaniu trelinki: Marek Kłoda, Józef Lech, Stanisław Kuźniar, Stanisław Staszowski, Stanisław Wisz, Krystian Jastrząb

Bóg zapłać za ofiarna pracę!

6. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Danuta Lech, Wiesława Fabińska, Monika Kilian, Małgorzata Techman, Zofia Miś

7. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 440F, 359, 361A, 93, 459, 78, 162, 128, 408C, 125, 421, 338, 33, 63, 26B, 97, 480C, 396D, 424, 27, 423, 112, 256, 390, 28, 149, 477, 56, 208, 445, 134, 261, 50E, 480F

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii i całej rodziny

(2) Gr. + Józef Grzesik – poza parafią

(3) Gr. ++ Władysława (f) i Franciszek Wisz – poza parafią

(4) + Janina Cyrek – od rodziny Kołakowskich i Chmiel – poza parafią

(1) ++ Maria i Stanisław Golec

(4) + Janina Cyrek – od Danuty Tracz z rodziną – poza parafią

(5) + Władysław Gancarz – od sąsiadów Dziągwów i Kłonickich – poza parafią

Środa 18.00:

(1) ++ Agnieszka i Józef Bojda i zmarli z rodziny

(2) + Janina Cyrek – od rodziny Kępów i Walatów – poza parafią

(3) Gr. ++ Władysława (f) i Franciszek Wisz – poza parafią

(4) Gr. + Józef Grzesik – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Stanisław Lech (17 rocznica śmierci)

(4) + Józef Urban – od pana kierowcy nieszczęśliwego zdarzenia – poza parafią

Piątek – 7.00:

(1) + Leszek Zięba

(4) + Janina Cyrek – od Kazimierza i kuzyna Jana z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marceliny Prucnal w 2 urodziny

(4) + Janina Cyrek – od syna Stanisława z rodziną – poza parafią

(5) + Józef Urban – od pana kierowcy nieszczęśliwego zdarzenia – poza parafią

7.30: (1) + Kazimierz (3 rocznica śmierci) i zmarli z rodziny

10.30:

16.00: Za parafian

9. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Marek Lech i Joanna Cieśla – zapowiedź druga; Jacek Mateusz Kogut i Joanna Renata Koszarska – zapowiedź druga; Jakub Teodor Kyc i Elżbieta Anna Witusik – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie: 9.00 – powitanie i różaniec, 10.00 – konferencja, 11.00 – Eucharystia, 12.30 – oratorium maryjno-kolbiańskie, 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka, 17.00 – film „Dwie korony”, 20.00 – wieczór uwielbienia, 22.00 – Eucharystia w intencji kapłanów.

2. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji. Na zakończenie koncert Eleni.  Liczbę zgłoszonych należy przekazać do Centrum Medycznego „Medyk”, tel. 533 345 816. – zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej

3. Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking oraz rajd rowerowy.

4. Dyrektor Centrum Usług Dydaktycznych wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Trzeźwości zapraszają księży, dyrektorów szkół, pedagogów oraz nauczycieli z Rzeszowa i całego Podkarpacia na konferencję „Między wolnością a zniewoleniem. Uczeń w sytuacji zagrożenia uzależnieniem”, która odbędzie się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, w czwartek, 26 kwietnia 2018 r., o godz. 9.00. Celem tej konferencji jest zaznajomienie nauczycieli z rodzajami uzależnień wśród uczniów oraz pomoc w diagnozowaniu i przygotowaniu do pracy z osobami uzależnionymi.

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w dniach 27 kwietnia-3 maja na złazisko KSM – rajd po Bieszczadach oraz w dniach 4-6 maja na rekolekcje dla małżeństw „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” w Domu Rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce. Szczegóły na stronie internetowej: www.ksm.rzeszow.pl

6 Kino „Zorza” zaprasza na filmy: „Tam, gdzie mieszka Bóg (od 20 kwietnia). Film, z udziałem Ojca Świętego Franciszka, jest opowieścią opartą na historiach z Biblii, dedykowaną dzieciom, ukazującą rolę wiary, nadziei i odwagi. Kolejny film: „Paweł, Apostoł Chrystusa”, wyświetlany w dniach 4-17 maja oraz na film: „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”, od 18 maja. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.