IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022 r.

07/05/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – polecajmy w naszych modlitwach księży, którzy pracowali w naszej parafii, pochodzących z naszej parafii oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

- w poniedziałek Uroczystość św. Stanisław biskupa i męczennika – Patrona Polski

- w sobotę święto Macieja Apostoła

- za tydzień składka przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA

2. W przyszłą niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

- spowiedź przed I Komunią św. w sobotę 15 maja o godz. 16.00.

3. W środę po Mszy św. spotkanie ministrantów, kandydatów na ministrantów i lektorów – obecność obowiązkowa

4. Nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę po każdej Mszy św.

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

5. W czwartek po Mszy św. spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

6. W czwartek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszam do udziału wszystkich chętnych.

7. W niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 10.30
Pierwsza Rocznica Komunii Świętej.

- spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 21 maja o godz. 17.00

8. W niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 9.30 Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

9. W dniu 4 czerwca 2022 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska.

- deklaracje są dostępne przy wyjściu z kościoła

- wypełnione deklaracje należy składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii

- program zostanie podany w późniejszym terminie

10. W dniach 16-17 lipca 2022 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia. Zgłoszenia przyjmuje Pani Stanisława Kot. Tel. 177714517

10. Msze św. w tygodniu: – 18.00; niedziela – 7.30, 10.00, 12.00, 16.00

11.Intencje Mszalne:

(1) ++ Maria (1 rocznica śmierci) i Marian (20 rocznica śmierci) Pieczonka

(2) + Mariusz Cyrek – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) Gr. + Helena Lech – od kolegów i koleżanek syna Andrzeja z Fabryki BHS w Głogowie Małopolskim – poza parafią

(4) + Władysława Kuźniar – od wnuka Sławomira – poza parafią

Wtorek – 18.00;

(1) ++ Wiktoria, Rudolf i Józef Kopeć

(4) + Władysława Kuźniar – od wnuka Marcina z rodziną – poza parafią

Środa – 18.00;

(1) + Stefania Zając (1 rocznica śmierci)

(2) + Mariusz Cyrek – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) + Władysława Kuźniar – od koleżanek i kolegów córki Zofii z pracy – poza parafią

Czwartek – 18.00;

(1) ++ Stanisław (22 rocznica śmierci) i Czesława (f) Ożóg; Wiktoria Kopeć i zmarli z rodziny

(2) Gr. + Helena Lech – od kolegów i koleżanek syna Andrzeja z Fabryki BHS w Głogowie Małopolskim – poza parafią

(3) + Władysława Kuźniar – od Ireny i Juliana Wolanik – poza parafią

Piątek – 18,00

(1) + Stanisław Świeboda (10 rocznica śmierci)

(3) + Władysława Kuźniar – od Elżbiety i Romana Chorzępa – poza parafią

(4) + Krzysztof Skiba (30 dzień po śmieci) – od mamy i siostry Marzeny

Sobota – 18.00;

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Zofii i Jej rodziny

(3) + Władysława Kuźniar – od Zakładu pogrzebowego Haron – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) Za Parafian

(2) Gr. + Helena Lech – od Ryszarda Drzał z rodziną – poza parafią

(3) + Władysława Kuźniar – od Anny i Daniela Niewitała – poza parafią

10.00: O błogosławieństwo Boże  dla Jana w  1 urodziny – od rodziców

12.00: O błogosławieństwo Boże dla Dzieci przystępujących do I Komunii św.

16.00: + Stanisław Kokoszka, Jego rodzice i zmarli z rodziny

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na kurs wychowawcy i kierownika wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kurs odbędzie się 28.05.2022 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. Uprawnienia są konieczne do organizowania wyjazdów parafialnych z dziećmi i młodzieżą. W kursie mogą brać udział wszyscy po ukończeni szkoły średniej (nie jest wymagane zdanie matury). Zapisy i informacje pod linkiem:

Duszpasterstwo młodzieży organizuje wspólny dla wszystkich (LSO, RAM, KSM, OAZA, inne grupy) wyjazd na SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH. Bardzo prosimy zachęcić młodzież z parafii do wyjazdu na to od lat największe wydarzenie chrześcijańskie w Polsce. Wyjazd w piątek, 3 czerwca br. ok.  godz. 22.00, powrót w niedzielę, 5 czerwca br., ok godz. 10.00. Cena: 150 zł. Dokładne informacje odnośnie wyjazdu będą podane po zakończeniu zapisów.

Zapisy pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8fnYqzcqMyznsJu0QGi4N6hskb21aW-hyRiNkVodQuH5Oag/viewform

DD Tabor w Rzeszowie zaprasza na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wg 5 kluczy Neala Lozano, w dniach 13-15 maja 2022 r.  Rekolekcje prowadzi ks. Damian Ziemba – egzorcysta diecezji rzeszowskiej wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym MIRIAM. Serdecznie zapraszamy. Zapisy przez stronę internetową DD TABOR (www.tabor.rzeszow.pl)