IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

19/12/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Do dzisiaj trwa akcja Parafialnej Caritas i Szkolnego Koła Caritas; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Serdeczne Bóg zapłać!

Panie z Parafialnej Caritas, ze złożonych darów przygotują paczki świąteczne i przekażą je osobom potrzebującym wsparcia.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach –

poniedziałek, wtorek, środa – 18.00; czwartek – 7.00

3. W związku ze stanem pandemii, spowiedź przedświąteczna w naszej parafii zostanie rozłożona w czasie, w taki sposób, aby każdy kto zechce się wyspowiadać, miał taką możliwość.

- poniedziałek 21 grudnia od godz. 10.00-12.00; 16.00-18.00

- wtorek 22 grudnia godz. 10.00-12.00; 16.00-18.00

- środa 23 grudnia od godz. 16.00-18.00

Osoby, które mają obawy wynikające z pandemii, aby spowiadać się przy konfesjonale, mogą się wyspowiadać w zakrystii.

Bardzo proszę zachować środki ostrożności – dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, zachowanie dystansu min. 1,5 metra.

W środę 23 grudnia od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy przed świętami chcieliby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

4. W czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia– Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00.

Zwyczajowo powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.

W związku ze stanem pandemii i ograniczoną ilością osób które mogą przebywać w kościele, w czasie Świąt i w Niedzielę po Świętach zostanie zmieniony porządek celebracji Mszy świętych.

Paterka  – godz. 22.00 i godz. 24.00

Boże Narodzenie (25 grudnia) piątek –  7.30; 9.00; 10.30; 12.00

Święto św. Szczepana (26 grudnia)  sobota –  7.30; 9.00; 10.30; 12.00

Niedziela Świętej Rodziny (27 grudnia) –  7.30; 9.00; 10.30; 12.00

sobota – poświęcenie owsa

niedziela – poświęcenie wina

5. W niedzielę, 27 grudnia, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza. Wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji.

6 Osoby, które chciałyby pomóc przy budowie dekoracji bożonarodzeniowej (szopki), proszę aby zgłaszały się do Pana Kościelnego.

7. Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa – 18.00; czwartek – 7.00; Pasterka – 22.00 i 24.00;  17.00; piątek, sobota, niedziela – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00

8 Dziękuję za wpłaty na konto bankowe i ofiary składane do skrzynki w kościele, czy skrzynki na listy na plebani.

9. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

+ Paweł Wilczak – od brata Krzysztofa, szefowej i kolegów z pracy

Wtorek – 18.00

+ Zofia Rybka (12 rocznica śmierci) – od męża i dzieci

Środa –  18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę matki Bożej dla dzieci i wnuków – Martyny, Tomasza, Mateusza, Kornelii

Czwartek – 7.00

++ Maria Kot (rocznica śmierci), Stefania i Stanisław Kot

Pasterka:

22.00: + ks. Jan Kalinka

7.30: ++ Antonina i Tomasz Gancarz, Jerzy Perdeusz

9.00: O błogosławieństwo Boże dla Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z naszej parafii i Ich Rodzin

10.30: + Marian Buczkowski (1 rocznica śmierci)

12.00: + Anna Wisz (15 rocznica śmierci)

Sobota

7.30: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Marii i Ryszarda w 40 rocznicę ślubu

9.00: + Czesław Kokoszka – od mamy

10.30: ++ Maria i Antoni, Kazimierz Jeziorek i zmarli z rodziny

12.00: ++ Honorata (11 rocznica śmierci) i Jan Sołtys

7.30: Za parafian

9.00: O błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin z naszej parafii

10.30: + Antonina Czarnik (4 rocznica śmierci)

12.00: ++ Stanisława i Stanisław Dzioban i zmarli z rodziny

Wigilia Bożego Narodzenia w Rodzinie

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

ZAPALANIE ŚWIECY: Światło Chrystusa.

Wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki.

- Najstarsze dziecko zapala światełka na choince.

CZYTANIE EWANGELII – (Łk 2,1-14)

- kolęda „Bóg się rodzi”.

WSPÓLNA MODLITWA:

Boże, nasz Ojcze, w tej uroczystej godzinie wychwalamy Cię i dziękujemy za noc, w której posłałeś nam swojego Syna Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela i prosimy Cię:

Udziel naszej rodzinie daru miłości, zgody i pokoju.

Ciebie prosimy

Obdarz naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych pokojem tej nocy. Ciebie prosimy

Wszystkich opuszczonych, samotnych, chorych, biednych, głodnych na całym świecie pociesz i umocnij Dobrą Nowiną tej świętej nocy. Ciebie prosimy

Naszych zmarłych (wymienić imiona) obdarz szczęściem i światłem Twej chwały. Ciebie prosimy

- Wszyscy odmawiają „Ojcze nasz”.

Panie Boże, Ty sprawiłeś, że ta święta noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości Jednorodzonego Syna Twojego, spraw, abyśmy jaśnieli blaskiem Twego światła w naszym codziennym postępowaniu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

ŁAMANIE SIĘ OPŁATKIEM: A teraz w duchu miłości i przebaczenia przełamiemy się opłatkiem – chlebem miłości. Otwierając serca nasze w miłości wzajemnej, otwieramy je na przyjście Pana. Niech On będzie zawsze z nami. Ojciec (lub dziadek) pierwszy składa wszystkim życzenia i przełamuje się opłatkiem.

MODLITWA PO WIECZERZY: Dziękujemy Ci, Boże, nasz dobry Ojcze, za Syna Twego Jezusa Chrystusa, dziękujemy za miłość do wszystkich ludzi, za ten błogosławiony wieczór i dary, które spożywaliśmy. Tobie chwała na wieki. Amen.

Wspólne śpiewanie kolęd!

Informacje diecezjalne!

W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem a nie obowiązkiem. Biskup Jan będzie przewodniczył Eucharystii w dzień Bożego Narodzenia w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.30. Będzie ona transmitowana przez TVP Rzeszów.