III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020 r.

14/03/2020 Ogłoszenia parafialne

DYSPENSA

W związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza panująca obecnie epidemia koronawirusa, mając na uwadze pilną potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, stosownie do kanonów 87 §1, 1245 i 1248 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca 2020 r.: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej.

Ogarniam modlitwą wszystkich Diecezjan oraz osoby przebywające na terenie naszej Diecezji i błogosławię.

Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski

Rzeszów, 13 marca 2020 r

Ogłoszenia duszpasterskie!

do użytku wewneęrznego parafii

1. W związku z zaistniałą sytuacje epidemiologiczną, zwracam się z do wszystkich parafian z serdeczną prośbą o skrupulatne przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony przed rozprzestrzenianiem się i zarażeniem koronawirusem.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń również religijnych do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, zachęcam wszystkich do codziennej modlitwy w rodzinach (szczególnie o godz. 20.30 do odmawiania różańca w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.) i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem mediów.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych.

2. W czwartek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W związku z epidemią nie będzie Mszy św. w kaplicy cmentarnej tylko jak zwykle w kościele.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

Droga Krzyżowa w piątek:

- po Mszy św. o godz. 7.00

- o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św.

W niedzielę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

4. Do odwołania zostają zawieszone spotkania grup parafialnych.

5. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00;piątek 7.00 i 17.30; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6.  Intencje Mszalne:

(1) ++ Mieczysław, Edward, Anna Drzał

(2) + Mieczysław Kot – od Zarządu Gminnego OSP Markowa – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od rodziny Gołojuch z Medyni Łańcuckiej – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od Związek Zawodowy Solidarność NESTLE Polska – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Parafian

(2) + Mieczysław Kot – od Zarządu Gminnego OSP Świlcza – poza parafią

(3) + Jan Grzesik – od rodziny Mazur – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia dla Marii Grzesik w 85 urodziny

(2) + Mieczysław Kot – od Bożeny i Jana Pokrzywa – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od córki Karoliny z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od Elżbiety i Wacława Bojda z rodziną – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) Za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu

(2) + Mieczysław Kot – od Zarządu Gminnego OSP Lubenia – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od Angeliki z mężem – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od współpracowników zięcia Tomasza z pracy – poza parafią

Piątek –  7.00

(1) + Józef Urban

(2) + Mieczysław Kot – od Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie z koleżankami i kolegami – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od rodziny Cyrek ze Strażowa – poza parafią

17.30: + Józef Urban

Sobota – 17.00

(1) + Władysława (f) Golec (2 rocznica śmierci)

(2) + Jan Grzesik – od rodziny Cyrek ze Strażowa – poza parafią

(3) Gr. + Jan Grzesik – od kolegów syna Damiana z pracy – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Jan Grzesik – od Zofii Dudek i Marii Grzesik – poza parafią

(3) Gr. + Jan Grzesik – od Edwarda Małeckiego – poza parafią

10.30: + Janina Cyrek – od córki Katarzyny z mężem

16.00: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Wójcickich

Ogłoszenia społeczne!!!

Dyrektora

Podkarpackiego Oddziału Regionlanego

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

W związku z rosnącą liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem oraz mając na uwadze Państwa zdrowie oraz bezpieczeństwo sanitarne prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt we wszystkich placówkach Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty a także te związane z rejestracją zwierząt można załatwić przez internet, telefonicznie lub przez operatora pocztowego.

-  Papierowe „Oświadczenia” potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego w ramach płatności bezpośrednich 2020 można wysłać pocztą (za datę wpływu do ARiMR uznaje się datę stempla pocztowego),

-  od 15 marca rusza aplikacja eWniosek Plus, gdzie wniosek składany jest przez internet (24 h na dobę),

-  ARiMR umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych składanie w formie elektronicznej zgłoszeń zdarzeń zwierzęcych do Systemu IRZ za pośrednictwem Portalu IRZ Plus – tu również portal obsługiwany jest całodobowo.

Kontakt:   infolinia czynna 7 dni w tygodniu, w godzinach 7:00 – 21:00 tel. 800 38 00 84, 17/875 60 00, e-mail: info@arimr.gov.pl, podkarpacki@arimr.gov.pl.