III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

06/03/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Od dzisiaj, po każdej Mszy św. Caritas Parafialna będzie rozprowadzać paschałki i baranki wielkanocne

Jutro ósmy dzień miesiąca – Nowenna do św. Jadwigi Królowej – naszej Patronki – zapraszam do udziału

2. W sobotę 13 marca ósma rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Dzień modlitwy w intencji Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny – zachęcam do modlitwy.

3. Od przyszłej niedzieli (14 marca) Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy – dochód przeznaczony dla Pani Renaty Drozdowskiej

4. W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 16.30 – Godzinki o Męce Pańskiej

- o godz. 17.00 Droga Krzyżowa po niej Msza św.

W piątek zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na drogę krzyżową i Mszę św. o godz. 17.00, na której kandydaci otrzymają krzyże. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami i rodzicami

5. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; piątek i sobota 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

7. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Kobiet z naszej parafii

(2) + Józef Lech – od Marii Ożóg i Marii Śnieżek z rodzinami – poza parafią

(3) + Kazimierz Wójcicki – od LKS Leśna – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od rodziny Drzał – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) ++ Agnieszka i Franciszek, Anna, Maria, Piotr, zmarli z rodziny Lech

(2) + Józef Lech – od Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy obsługi ZS w Wólce Podleśnej – poza parafią – koniec

(3) + Kazimierz Wójcicki – od Bogusławy Janda z rodziną – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od Józefa Dziedzic – poza parafią

Środa –  17.00

(1) ++ Józefa (f) (1 rocznica śmierci) i Michał Darocha

(3) + Kazimierz Wójcicki – od Agaty i Sebastiana Kozieł z Krakowa – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od Renaty i Marka Gancarz z rodziną – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) ++ Maria i Stanisław (40 rocznica śmierci) Gancarz

(2) + Józef Lech – od koleżanek i kolegów Patrycji z klasy I Technikum – poza parafią

(3) + Kazimierz Wójcicki – od Krystyny i Zbigniewa Sabaj z Mielca – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od Renaty i Marka Gancarz z rodziną – poza parafią

Piątek –  7.00  + Piotr Ożóg – od dzieci z rodzinami

(1) + Józef Lech – od wychowawców i uczniów z klasy VI a i VI b

(2) + Józef Lech – od Danuty i Józefa Lech z rodziną – poza parafią

(3) + Kazimierz Wójcicki – od Barbary Sabaj z Krakowa – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od rodziny Puziewicz – poza parafią

Sobota – 7.00: O błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia i szczęśliwy zabieg

17.00:

(1) + Józef Lech – od wychowawców i uczniów z klasy VI a i VI b

(2) + Józef Lech – od przyjaciół córki Zuzanny z Medyni Głogowskiej – poza parafią

(3) + Kazimierz Wójcicki – od rodzina Łazorków z Krakowa – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od rodziny Witek – poza parafią

7.30: (1) ++ Aniela (40 rocznica śmierci) i Władysław Jakubowscy

(3) + Kazimierz Wójcicki – od Joanny Salach z dziećmi – poza parafią

(4) + Janina Staszowska – od rodziny Witek – poza parafią

(5) + Maria Grzesik – od Anny i Franciszka Kłonickich – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Józefa Lecha – od żony i dzieci

We wtorek, 9 marca br. o godz. 20.55 w TVP 1 będzie można obejrzeć film o Prymasie Stefanie kard. Wyszyńskim zatytułowany „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Film został zrealizowany przez podkarpacką Telewizję Obiektyw. Druga emisja filmu będzie miała miejsce w niedzielę, 14 marca br. o godz. 10 również na antenie TVP 1.

W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16.03. o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Misjonarze Świętej Rodziny obchodzą w tym roku jubileusz stulecia przybycia do Polski. Z tej racji został ogłoszony rok jubileuszowy, który potrwa do 26 grudnia br., a Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości zyskiwania odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami dla wiernych, którzy w tym czasie nawiedzać będą świątynie, w których posługują Misjonarze Świętej Rodziny. Szczegóły znajdują się w załączniku.

„Jako w niebie, tak i w Komańczy” – Premiera w Telewizji Polskiej

Telewizja Obiektyw w 2017 roku wyprodukowała dokument fabularyzowany “Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Film opowiada historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Scenariusz napisany przez Marcina Ziobro, został opracowany w oparciu o historyczne materiały archiwalne, wspomnienia siostry Bogumiły oraz pamiętniki samego Prymasa Wyszyńskiego.

Film jest okazją do upamiętnienia, tych wydarzeń, przypomnieniem czasu i dzieła jakim są napisane 65 lat temu Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz obchody 1000-lecia Chrztu Polski. W rolę Prymasa wciela się Marek Kalita, w filmie zobaczymy Jerzego Trelę i Aleksandrę Popławską. Reżyserem filmu jest Maciej Wójcik.

Rok 2021 został decyzją Sejmu RP ustanowiony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jest również czasem oczekiwania na Jego beatyfikację. Tym bardziej miło nam zaprosić na premierę filmu w Polskiej Telewizji.

Premierowa emisja odbędzie się we wtorek, 9 marca o godz. 20:55 w TVP1, powtórka w niedzielę, 14 marca o godz. 10:00.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia!

Link do wydarzenia na fanpege’u Telewizji Obiektyw:

Redakcja Telewizji Obiektyw